Civanperçemi Faydaları

Civanperçeminin Faydaları
Paylaş
 

Civan perçeminin Faydaları

Civanperçemi yaz aylarında ortaya çıkan bir çeşit ottur. En fazla 90 cm yüksekliğinde olup kurak toprakları sever. Yol kıyıları ya da dar tarla yollarında çayırlarda görebilirsiniz. Civanperçemi faydaları oldukça fazla olduğu için bulduğunuz yerde almanızı tavsiye ederiz. Temmuz –eylül döneminde sıklıkla rastlayabilirsiniz. Gördüğünüz yerde çiçeklerin iki karış aşağısından kesmelisiniz. Demetler halinde havadar ve gölge bir yerde kurumalıdır. Kuruduktan sonra kaplarda saklama şansınız vardır. etken maddesinde achillein, sabit ve uçucu bir yağ, glikozit bulunur. bu basit bitkinin faydaları saymakla bitmeyecek şekildedir. Birçok derde devadır. Öncelikle hazımsızlığı giderir ve sindirim sistemini rahatlatır. Anemi hastalarına iyi gelir. Kanı temizleyici etkisi bulunur. balgam söktürücü bir tekisi bulunur. İshalseniz, ishalinizi keser. Migren ağrılarınız varsa, şiddetli ağrılarınıza civanperçemi çare olur. Sırt ve romatizma ağrılarında tercih edilmelidir.

Civan perçemi hangi hastalıklara iyi gelir?

Civanperçeminin ciddi hastalıklarda da etkisi vardır. Mide kanserine olumlu etkisi bulunur. Mide yanması ya da kanaması gibi durumlarda çayını içmek iyi gelecek ve iyileştirici olacaktır. iştahsızlık konusunda düzenlemeler yapar. Uykusuzluk sorununuz varsa, rahat ve düzenli uyku için çayını tüketebilirsiniz. Rahim akıntıları ve yumurtalık ihtihaplarında da bitkiden elde dilen banyo oturmaları ciddi anlamda katkı sağlayacaktır. Banyo oturmaları dışında günde 2 bardak civanperçemi çayı içmek de iltihaplar konusunda fayda sağlayacaktır. Miyomlar ve bacak iltihaplarında da banyo oturmaları etkilidir.

Civan perçemi yararları

Çocuklarda meydana gelen boğmaca ve kızamık iyi hastalıklarda etkilidir. Şeker hastalarının tüketmesi gerekir. diş ağrılarında hafifletici etkisi bulunur. Civanperçeminin FaydalarıPolen alerjiniz varsa, ilkbaharda bu etkileri civanperçemiyle azaltabilirsiniz. Bağırsak iltihabı, ve bezesi, safra kesesi rahatsızlıklarında etkilidir. En önemlietkilerinden biri de akciğer kanserine olan faydasıdır. Civanperçemi ve eğir köküyle bu hastalığa savaş açabilirsiniz. Gün boyunca eğir kökü çiğnemeli ve sabah akşam civanperçemi çayını yavaş yavaş yudumlayarak günde 2 bardak içmelisiniz. Civanperçeminin faydaları arasında bel ağrıları da vardır. Bir litre su kaynatın ve içine 50 gr civanperçemi atın. Su içinde civanperçemini on dakika bekletin ve daha sonra süzüp soğutun. Günde iki bardak için. Yöntemleri mutlaka düzenli olarak uygulamanız gerekir.

Bir önceki yazımız olan Nane Sirkesi Neye İyi Gelir? başlıklı makalemizde Nane Sirkesi nasıl kullanılır, Nane Sirkesi neye faydalıdır ve Nane Sirkesi neye iyi gelir hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 463 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com