Çörek Otu Kilo Verdirir mi?

Çörek Otu Kilo Verdirir mi?
Paylaş
 
loading...

ÇÖREK OTU KİLO VERDİRİR Mİ?

Hadis-i Şerif’de de belirtildiği üzere ölümden başka her derde deva olduğu peygamber efendimiz tarafından belirtilen çörek otu sayısız faydayı bünyesinde bulundurmaktadır. Ayrıca Mısır kraliçesi Kleopatra’nın güzelleşmek için çörek otunu kullandığı söylenmektedir. Faydalarını saymakla bitiremediğimiz çörek otunun gerek ruhsal gerekse fiziksel birçok faydası bulunmaktadır.

Çörek Otu Nasıl Kullanılır?

Pek çok farklı ürünü ve kullanım şekli olan çörek otu en çok hamur işlerinin üzerinde süs olarak kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra çörek otunu sabah kahvaltılarından veya yemeklerden önce 1 şeker kaşığı kadar tüketebilirsiniz. Çörek otunu bu tip sade tüketimi bazen sakıncalı olabilir. Bu sebeple çörek otunu balla karıştırarak veya suyla birlikte tüketebilirsiniz. Aynı zamanda çörek otundan elde edilen yağında keşfedilen birçok faydası bulunmaktadır.

Çörek Otu Zayıflatır Mı?

Çörek otunun zayıflatıcı özelliğinden faydalanmak için 1 şeker kaşığı çörek otunu öğünlerden önce tüketebilirsiniz. Böylece çörek otu hem iştahı azaltıp tokluk hissi verecek, hem de yağların daha hızlı yakılmasını sağlayacaktır.

Çörek Otunun Faydaları

  • Çörek otu yaralanma vakalarında hücrelerin daha çabuk yenilenmesini sağlayarak yaraların daha çabuk iyileşmesini sağlar.
  • Hücreleri dış etkenlere karşı savunarak kansere karşı vücudu korur.
  • Kan şekerinin düşürülmesini sağlar ve kanın pıhtılaşma riskine karşı kanı sulandırır.
  • Vücudumuzu dışarıdan girebilecek virüs ve mikroplara karşı korur ve bağışıklık sistemini güçlendirir.
  • Basur ve nezlenin tedavisinde kullanılmaktadır.
  • Psikolojik anlamda da vücuda çok faydalı olan çörek otu depresyon ve anksiyete iyi gelir.

 

Bir önceki yazımız olan Çilek Zayıflatır mı? başlıklı makalemizde Çileğin Faydaları, Çileğin Zararları ve çilek ile zayıflama hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 276 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com