D Vitamini Ne İşe Yarar ve Nelerde Bulunur?

D Vitamini Ne İşe Yarar ve Nelerde Bulunur?
Paylaş
 
loading...

D Vitamini Ne İşe Yarar ve Nelerde Bulunur?

D vitamini , vücudumuz için çok büyük bir önem taşımaktadır. D vitamini alınmadığı taktirde vücutta eksik karşılandığında ciddi anlamda sağlık problemleriyle karşı karşıya kalırsınız. Bu yüzden d vitaminini bol bol almanız gerekir.

D vitamini nasıl alırız?

D vitaminini özellikle yaz aylarında vücut büyük bir şekilde depolar. Yaz aylarında güneşin sayesinde D vitamini alınız. Yani D vitamini alırken güneş çok büyük rol oynar. Ama insanların bir çoğu dışarı çıkarken veya denize giderken güneş kremlerini yüzüne ve yanmasını istemedikleri çeşitli bölgelere sürerler. Bu da ne yazık ki D vitamini almamanıza , vücuda D vitaminin girmesine engel olmasına neden olmaktadır. Özellikle yaz aylarında vücudunuza hangi kalitede olursa olsun güneş kremlerini sürmeyiniz. Vücutta D vitamini yetersiz olduğunda erken yaşlılığa yol açar, şişmanlatır , bağırsaklarda sindirim ve emilim problemlerini ortaya çıkarır ve cilt kanserine yol açar.

Güneş Kremleri D Vitamini Almamıza Engel Olur

Güneş kremi de güneşin tam verdiği vitamini almamıza engel olur, ancak güneşte çok sık durmak da yanlıştır. Vücudumuzda kalıcı yanık izleri bırakabilir. Bu nedenle yeteri kadar durmalı, yeteri kadar vitamin almalıyız.

Bir önceki yazımız olan Hamilelik Belirtileri Nelerdir Ne Zaman Başlar? başlıklı makalemizde Gebelik Belirtileri Nelerdir, Gebelik Ne Zaman Başlar ve Hamilelik Belirtileri nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 448 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com