Defne Yaprağı Kilo Verdirir mi?

Defne Yaprağı Kilo Verdirir mi?
Paylaş
 
loading...

DEFNE YAPRAĞI KİLO VERDİRİR Mİ?

Defne yaprağı hoş kokusu ve yemeklere verdiği güzel lezzeti sebebiyle özellikle et yemeklerinde sık sık kullanılmaktadır. Defne yaprağının ağacı yaz kış yeşildir ve yapraklarını hiç dökmez. Bu yüzden hangi mevsimde olursa olsun defne yaprağı bulmak son derece kolaydır. Ülkemiz de daha çok kıyı kesimleri olan Ege, Akdeniz ve Karadeniz bölgelerinde yetişmektedir.

Defne Yaprağı Nasıl Tüketilir

Defne yaprağı özellikle et yemekleriyle birlikte kullanılmaktadır. Bunun için et yemeği pişerken içine bir adet defne yaprağı koymanız yeterlidir. Aynı zamanda birçok şifalı bitki gibi defne yaprağının da çayını demleme yöntemiyle yapıp içebilirsiniz. Bunun yanı sıra bazı dünya mutfaklarında ise salatalarda da kullanılmaktadır. Farklı şekillerde tüketildiğini gördüğümüz defne yaprağından yağ da elde edilmektedir. Elde edilen bu yağ kozmetik ürün ve sabun yapımında kullanılmaktadır. Tıbbi alanda da kullanımı yaygın olan defne yaprağından tentür ve ilaç yapımında yararlanılmaktadır.

Defne Yaprağının Besin İçeriği

Defne yaprağının içeriğinde A ve C vitaminlerinin yanı sıra vücuda son derece yararlı olan fosfor, magnezyum, demir, kalsiyum, potasyum bakır ve manganez gibi minerallerde bulunmaktadır.

Defne Yaprağının Faydaları

  • İçindeki C vitamini sayesinde vücutta hastalığa sebep olan serbest radikalleri ortadan kaldırır.
  • İdrar söktürür ve mikroplara karşı son derece etkilidir.
  • Ağrı kesicidir ve aynı zamanda çok güçlü bir antioksidandır.
  • Defne yaprağının yağı masaj yapılarak uygulanırsa sedef ve egzamaya iyi gelir.
  • Astıma, kolesterole, kemik hastalıklarına ve romatizmaya iyi gelir.
  • Defne yaprağı yaraların üzerine konursa yaraları kısa sürede iyileştirir.

Defne Yaprağı Zayıflatır Mı?

Defne yaprağı bir çok faydasının yanında hazmı kolaylaştırması, sindirimi hızlandırması ve idrar söktürücü etkisi sayesinde kilo vermeye de yardımcı olur.

Bir önceki yazımız olan Çörek Otu Kilo Verdirir mi? başlıklı makalemizde Çörek Otu Nasıl Kullanılır, çörek otu neye iyi gelir ve çörek otu zayıflatır mı hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 968 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com