Kiloverdirirmi.Com
Diyet Salata Tarifi
8 Eylül 2017
Taner

Diyet Salata Tarifi

Diyet Salata Tarifi

Hemen hemen her diyet uzmanının diyet listelerinde asla unutmadıkları salata, bu yazıya kadar sadece salata olarak yazıldı. Birçok sebzenin karıştırılarak yapılan sebze içine atılan malzemelere göre isimlendirilirdi. Biz de bu yazımız da her diyet listesine uyacak bir salata tarifini sizinle paylaşıyoruz.

Malzemeler:
1 su bardağı yeşil mercimek
3 adet taze soğan
1 demet maydanoz ve dere otu
1 adet biber
1 adet havuç
Sızma zeytin yağı ve nar ekşisi
Limon ve tuz

Yapılışı:
Salatamızı yapmaya ilk olarak yeşil merceğimizi kaynatmaktan başlayalım. Bir tencereye yaklaşık 3 bardak su koyarak 1 su bardak yeşil mercimeğimizin kaynayarak yumuşamasını bekleyelim. Ancak su kaynar haldeyken çok uzun süre ateşi açık tutmamak gerekir. Aksi takdirde mercimekler çorba kıyamına gelebilir. Mercimek taneleri yarı sert hale geldikten sonra ateşini altını tamamen kapatalım ve mercimeklerin soğuması için bekleyelim. Mercimek taneleri sıcakken diğer malzemelerle karıştırılırsa malzemelerin birbirlerine yapışma ihtimali çok yüksektir ki bu da salatamızı salata olmaktan çıkaran bir durum olur.

Mercimeği soğumaya bırakırken diğer malzemeleri de bu arada hazır hale getirebiliriz. Taze soğanımızı ve biberimizi çok küçük parçalar halinde doğrayalım. Havucumuzu da el rendesinde rendeleyelim. Burada havucu robottan ziyade el rendesinde doğramak salatanızın daha sağlıklı olmasını sağlar. Doğradığımız sebzeleri de soğuyan yeşil mercimek tanelerimizle iyice karıştıralım.

Son olarak salatımıza limon ve tuzumuzu da ekleyerek salatamızı servise hazır bir hale getirebiliriz.
Tarifimizi de yaptıktan sonra biraz da diyet listesinin faydalarından bahsedelim:

Diyet Salata Faydaları

-En zorlayıcı diyet listelerinde bile diyet salatası size açlık hissi vermez.
-Sindirim sistemine yardımcı sebzelerden yapıldığı için sindirimin daha rahat olmasını sağlar.
-Ana öğünlerin yanı sıra ara öğünlerinizde de tüketmenizde hiç bir yan etkisi ya da eksisi yoktur.

Bir önceki yazımız olan Diyet Semizotu Salatası başlıklı makalemizde diyet salata tarifi, Diyet Semizotu Salatası ve semizotu kilo verdirirmi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Yorum Bırak

Sitemizdeki bilgiler tedavi amaçlı değildir, lütfen doktorunuza danışın. Yaşanabilecek sağlık sorunlarında sitemiz sorumluluk kabul etmemektedir. Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2017