Kiloverdirirmi.Com
Diyet Yaparken Egzersiz Yapmayı Unutmayın
17 Ekim 2017
Sinem

Diyet Yaparken Egzersiz Yapmayı Unutmayın

Diyet Yaparken Egzersiz Yapmayı Unutmayın

Bir diyete başlarken şu kadar kilo vereceğim yerine, şu kiloya geleceğim konusunda ki söylem sizi daha fazla teşvik edebilir. Kendinize böyle bir hedef belirlerken de uçuk rakamlar söylemek hem sizi üzebilir hem de sağlığınızı bozabilir. Kendinize mümkün hedefler koyun. Birkaç kilonun aslında hiç de sorun olmadığını anlayın.

İnsanların vücutları bazen bir kaç kilo dolaylarında inişler çıkışlar yapabilir. Bu çok doğaldır. Bunları kendinize vicdan azabı olarak döndürmeyin. Kilo verdiğinizde vücudunuzun şeklinin değişeceğini de düşünmeyin. Sadece vücut şekliniz incelecektir. Yani geniş kalçalara sahipseniz kalçalarınız biraz küçülecektir, genişliği yine aynı kalacaktır. Fakat çeşitli spor teknikleriyle vücudunuzu şekillendirmekte mümkün.

En önemli ve aksatılmaması gereken maddelerden biride egzersizlerdir. Kesinlikle hareket etmelisiniz. Düzenli bir egzersizin size nasıl olumlu yansıdığını zamanla kendinizde gözlemleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Basen Eriten Hareketler başlıklı makalemizde basen eriten egzersizler, Basen Eriten Hareketler nelerdir ve basen eriten spor hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Yorum Bırak

Sitemizdeki bilgiler tedavi amaçlı değildir, lütfen doktorunuza danışın. Yaşanabilecek sağlık sorunlarında sitemiz sorumluluk kabul etmemektedir. Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2017