Diyet Yaparken Yenmemesi Gereken Meyveler

Diyet Yaparken Yenmemesi Gereken Meyveler
Paylaş
 
loading...

Diyet Yaparken Yenmemesi Gereken Meyveler

Diyet yaparken her şey kilo aldırıyor, biliyoruz. Sağlıksız yiyecekler, fastfood, hazır yiyecekler, konserve ürünler, katkı maddeli meyve suları, kimyasallarla süreleri uzatılmış yiyecekler. . .

Fakat kilo aldıran yiyecek ve içecekler bunlarla da bitmiyor, maalesef. Belki daha önce duymuşsunuzdur. Meyvelerin sularını içmek meyvelerin kendisini yemekten çok daha fazla kalorili ve sağlıksız!

Tropikal Meyveler Mango Ananas Kilo Aldırır

Her şeyin fazlası zarar! Bazı meyveler için de durum aynı. Bazı meyvelerin azı karar, çoğu zarar. Tropikal meyveler de bunlardan biri. Özellikle mango, ananas gibi tropikal meyveler diğer bütün meyvelerden daha çok şeker içerir ve bu da sizin fazlasıyla kilo almanıza neden olur.

Patates Kilo Aldırır

Bir diğer kilo aldıran yiyecek herkesin neredeyse her gün tükettiği patates. Neden mi? Patates yüksek oranda karbonhidrat içermesinden dolayı özellikle de bel çevresinde yüksek ölçüde yağlanmaya neden oluyor. Sizi patatesten uzaklaştıracak bir neden söylememi ister misiniz? Pekala, o zaman dinleyin. Ortalama boyuttaki bir kase ezilmiş patates tamı tamına 249 kalori!

Kurutulmuş Meyveler Kilo Aldırır

Özellikle kilo almak isteyenler için önerilen bazı besinler var. Bunlardan biri de kurutulmuş meyvelerdir. Bu meyveler inanılmaz derecede kalori içeriyor. Neden mi? Çünkü kurutulmuş meyvelerinin içinde bulunan su tamamen gitmiş olduğundan dolayı bu çeşit meyveler çok daha fazla kalori içerir. Düşünün! Bir kase kurutulmuş üzümde yaklaşık olarak 500 kalori bulunmaktadır.

Avakado Kilo Aldırır

Diyet yaparken çoğu insan meyvelerin kalori miktarına bakmadan tüketirler. Sağlıklı olan her şey kilo aldırmaz gibi bir yanlış var, ortada. Fakat yok öyle bir şey! Avokado sağlıklı yağlar açısından oldukça zengindir ve beslenmek için uygun olabilir. Ama yalnızca bir kase avakado tamı tamına 384 kalori içeriyor. Demek ki ne yapıyormuşuz? Diyet yaparken avakado tüketmiyormuşuz. O halde yapılan yanlışa bir dur diyelim ve diyet yaparken seçeceğimiz tüm yiyeceklere dikkat edelim.

Meyve Suları Kilo Aldırır

Şimdi size yapılan en büyük yanlıştan bahsedeceğim: Bunlar sebze suları. Özellikle de katı meyve sıkacaklarının ünlenmesi ve yaygınlaşmasıyla beraber herkes meyve ve sebzeleri yemek yerine suyunu tüketiyor. Böyle yaparak hem tercih ettiğiniz meyve veya sebzenin kalori değerini yükselterek tüketmiş oluruz.

Bir önceki yazımız olan 1 Haftalık Yılbaşı Öncesi Kahvaltısı başlıklı makalemizde diyet kahvaltı menü, kış kahvaltısı nasıl olmalı ve sağlıklı bir kahvaltı için hangi besinler tercih edilmeli hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 551 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com