Diyete Katkı Sağlayacak Yiyecekler

Diyete Katkı Sağlayacak Yiyecekler
Paylaş
 

Diyete Katkı Sağlayacak Yiyecekler

Diyet yapıyorsunuz ama kendinizi yediğiniz halde doymamış mı hissediyorsunuz? Aslında bu biraz diyete sadık kalmanızdan, biraz da yediğiniz besinlerden kaynaklanır. Diyetinizin ilk safhalarında bu olay doğallıkla karşılanabilirken, ilerleyen zamanlarda sorun olmaya başlar. Bu nedenle yapmanız gereken öğünlerinizin en azından birinde tok tutan yiyeceklerle beslenmeniz.

Brokoli

Örneğin brokoli; o tam bir kanser savaşçısıdır. Bunu artık bilmeyen yoktur. Ama brokoli aynı zamanda tok kalmanıza sebep olur. Hem de çok düşük kalorilerle.

Beyaz Lahana

Beyaz lahananın da kalorisi çok düşüktür. Üstelik yüksek oranda ki lifli yapısı ile tok kalmanıza yardım eder.

Kabak

Kabak; hem yeşil kabak hem de bal kabağı çok yüksek lif içerir. Ayrıca yeşil kabağın kabızlığı giderici ve idrar söktürücü özelliklerinde mevcuttur.

Sütlü Kahve

Sütlü kahveyi bir öğün aranızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Süt light olursa diyetinize daha çok katkı sağlarsınız.

Hayvansal Proteinler

Hayvansal proteinler de tok kalmanıza ve daha kolay yağ yakmanıza neden olur. Proteinin diyette kullanılmasının nedeni, proteini yakmak için vücudunuz daha fazla çalışır, enerji harcar. Buda kilo kaybı olarak geri döner.

Bir önceki yazımız olan Mevsimine Göre Meyve Diyeti başlıklı makalemizde kilo verdiren diyetler, mevsime göre diyet ve meyve diyetleri hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 61 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
2017-10-26 10:37:45
yorum ikonu
2017-09-18 11:28:10
yorum ikonu
Tatlı Krizlerinden Korunmanın Yolları | Kiloverdirirmi.Com: […] ihtiyacı, stres, yaşam şekli, beslenme şekli gibi birçok faktöre
2017-09-18 11:12:22
yorum ikonu
Sağlıklı Beslenmek İçin 10 Kural | Kiloverdirirmi.Com: […] uzak durulmalıdır. Vücut suya çok fazla ihtiyaç duymaktadır, özellikle
2017-09-16 18:32:00
yorum ikonu
Verdiğiniz Kiloların Kalıcı Olması İçin Ne Yapmalı | Kiloverdirirmi.Com: […] onca uğraş sonucu verilen kilolar ne yazık ki bir süre sonra
2017-09-14 11:49:32
Kiloverdirirmi.Com