Diyetinizden En iyi Sonucu Almanız İçin İpuçları

diyette en iyi sonucu almak
Paylaş
 

Diyet yaparak nasıl kilo verilir, başarılı bir diyetle zayıflma, diyet yaparken dikkat edilmesi gereken kurallar, diyet esnasında uzak durmanız gerken yiyecekler tüm bu soruların cevabını bu yazımızda arayacağız. Bu zamana kadar birçok diyet listesine sadık kalarak kilo vermeyi amaçlamış ancak her defasında da hayal kırıklığına uğramış olabilirsiniz. Peki kendinize hiç sordunuz mu? “Yanlışı nerede yapıyorum acaba?” diye. Eğer sormamışsanız bu sorunun cevabını -ya da cevaplarını- bu yazımızda bulabilirsiniz.

Diyetinizden En iyi Sonucu Almanız İçin İpuçları

Sözü daha fazla uzatmadan diyetinizden en iyi sonucu almak için neler yapmanız gerektiğine gelin birlikte bakalım:

Eğer diyetinizde meyve-sebze suyu içmek maddesi varsa. Bunlar arasında da kalorisi en az olanı seçmeye özen gösterin. Örnek verecek olursak bir fincan portakal suyu 110 kalori gelirken, aynı miktarda domates suyu 45 kalori geliyor. Yani portakal suyu içerek bu ihtiyacınızı karşılamak için neredeyse iki katı kalori almış oluyorsunuz.

Bütün diyetisyenlerin birleştiği en önemli madde elbette sudur. Bol bol su için. Bazı kişilerin günlük su tüketim miktarları çok azdır. Bunları gerekirse kendilerini zorlayarak su tüketimlerini artırmaları gerekir.

Başta salatanız olmak üzere yediğiniz her türlü yemeğin içine eklediğiniz soslardan uzak durun. Sahip oldukları kalorilerden dolayı her zaman bildiğinizden daha fazla kalori almış olursunuz.

Sık sık yemek yemekte fayda vardır. Bu yüzden diyetinizdeki ara öğünlere uymaya dikkat edin.

Elinizden geldiği kadar stresten uzak durmaya çalışın. Çünkü çoğu insan stresli olduğunu yemek yemek ister. Üzerindeki stresten dolayı uyması gereken diyetten taviz verebilir. Taviz tavizi doğuracağı için ileri zamanlarda diyet yapmak aslında kendinizi kandırmak haline bürünür.

Çikolatayı çok seviyor ve sık sık yemek istiyorsanız, bu isteğinizi bastırmalısınız. Size bu konuda en çok yardımcı olacak ürün yağsız ve şekersiz pudinglerdir.

Şekerden uzak durun. Şekerin her türlüsünden uzak durmaya özen gösterin. Misafirliğe gittiğinizde baklavadan da çayınıza şeker atmaktan da uzak durun. Eğer şekersiz çay içemiyorsanız eczanelerde satılan bitkisel tatlandırıcıları deneyin.

Bir önceki yazımız olan Diyet Yemekleri Hazırlanırken Nelere Dikkat Edilmelidir? başlıklı makalemizde diyet yemekler, diyet yemekler hazırlama ve diyet yemekler hazırlarken dikkat hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 212 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com