Doğru Diyet İçin Neler Yapılmalı

diyet kuralları
Paylaş
 

İnsan yaşamının en büyük hatası bir işi yarım bırakmasıdır. Bunlara en başlıca örnek ise başlanan ama tamamlanamayan diyet programlarıdır. Tartıya çıktığınız zaman kilo kaybı görüldüğünde bunun devamı gelecekmiş gibi eski yaşamına devam edilmektedir. Şok diyet programları yerine sağlıklı bir diyet programı hazırlamanız kalıcı kilo vermenize yarar sağlayacaktır. 

Dikkat Etmeniz Gereken Kurallar

İdeal kilo hesaplama yaptığınızda kilo vermeye karar veriyorsanız gazetede yazılanlara ya da arkadaşlarınızın önerilerine göre bir program yapmamalısınız. Öncelikle neden kilo aldığınızı tespit etmeniz gerekmektedir. Marketlerde karşımıza çıkan besin değerleri yüksek ambalajı ile gözlerimizi boyayan çok uygun fiyatlara sahip gıdalardan uzak durmanız gerekmektedir. Bunların yanı sıra teknolojinin vermiş olduğu kolay yaşam imkânları hareket alanlarımızı da oldukça kısıtlamaktadır.

Bahanelerden Uzak Durun

Doğamız gereği bir işi başaramayacağımızı düşündüğümüz an da bahanelere sığınırız. Genellikle kilo problemi olan bayanların en sık söylediği cümleler metabolizmam yavaş, kemiklerim iri, yürüyüş alanım yok tarzında aslında başa çıkabilecek sorunları kendimize duvar görevi yapmaktayız. Metabolizmanız ne kadar yavaş olursa olsun kalorisi düşük besinleri tükettiğiniz takdirde kilo almanız mümkün değildir. Yürüyüş alanlarınızı siz belirleyebilirsiniz. İşe giderken birkaç durak önce inebilir kendinize fırsat yaratabilirsiniz. Düzenli uyku planı oluşturmanız gerekiyor. Uyku problemi kilo almanızı sağlayacaktır. Sağlıklı diyet programları oluşturmanız için en temel konuları bilmeniz yeterlidir.

Doğru Diyet İçin Ne Yapılmalıdır

Kilo verme işlemine başlamadan önce kesinlikle sağlık kontrollerinizi yaptırmanız gerekmektedir. Sizin bilmediğiniz kilo almanızı tetikleyen rahatsızlıklarınızın olmadığından emin olmalısınız. Kalıcı bir kilo vermek için yeme alışkanlıklarınızı tamamen değiştirmelisiniz. Gerçekçi hedefler belirleyin hedeflerinizi belirlemek için kararlı adımlarla ilerleyin. Ana öğünlerinizi çok tüketmemek için ara öğünlerinizi mutlaka atlamamalısınız.  Yemeklerinizi yavaş ve çok fazla çiğneyerek tüketmelisiniz. Vakit buldukça egzersizlerinizi ihmal etmeyin. Her anı değerlendirin. Yağlı yiyeceklerden, hazır yiyeceklerden ve kalorisi yüksek yiyeceklerden uzak durun. Diyet listesi konusunda kulaktan dolma bilgilerden uzak durun. Çok fazla sıvı tüketin. Yeşil çay içmeyi siyah çaya tercih edin.

Bir önceki yazımız olan 1 Haftalık Karpuz Diyeti başlıklı makalemizde 1 Haftalık Karpuz Diyeti, karpuz diyeti ve karpuz diyeti 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 684 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com