Dört Dörtlük Ağız Bakımı

Dört Dörtlük Ağız Bakımı
Paylaş
 
loading...

Dört Dörtlük Ağız Bakımı

Ağız Bakımı Nasıl Yapılır?

Hem sağlık açısından hem de görüntü açısından ağız bakımı önemli bir konudur. Sağlıklı ve güzel dişlerle rahat bir şekilde gülümsemek çevrenizi rahatsız edici bir şekilde ağız kokusu yaymamak ileriki dönemlerde oluşan ağız ve diş ağrıları gibi rahatsızlıklara sebep olmamak için dikkatli bir şekilde inceleyip ele alınması gereken konulardan biridir. Biz de dört dörtlük ağız temizliği nasıl olmalı konusunu aşağıda inceleyip ele alalım.

Dört Dörtlük Ağız Temizliği Nasıl Olmalı?

  • diş fırça seçimi oldukça önemli bir konudur. Diş fırçanızı seçerken gereken özeni göstererek dişimizi daha iyi temizler kanısıyla sert bir fırça seçmemeliyiz. Fırçamızın kaliteli olması diş sağlığı bakımından önemlidir.
  • dişlerinizi set bir şekil yerine yumuşak bir biçimde daireler çizer gibi fırçalayın.
  • diş beyazlatıcı pastalar ve karbonat kullanımı belirli bir zamandan sonra dişe zarar vermesinden dolayı fırçanıza bir miktar tuz katıp fırçalayıp temizleyin.
  • ağız kokusu sadece dişlerden meydana gelmez dilde oluşan bakteriler de ağız kokusuna yol açmaktadır. Ağız temizliği yaparken dil için özel tasarlanmış fırçayla dilimizin bakterilerden arındırmasına yardımcı olur.
  • diş için oluşturulan diş ipi günümüzde yaygın olmasına rağmen pek kullanan kişi bulunmamaktadır. Oysaki diş ipi her zaman elimizin altında olmalıdır. Önemli bir diş bakım aracıdır. Diş ipi ile dişlerin arasında biriken artıkları alarak hem dişimizi temizler hem de ağızda oluşan kokuları gidererek bakterilerden arındırılmasına yardımcı etkendir.

Bir önceki yazımız olan Hamilelik Belirtileri Nelerdir Ne Zaman Başlar? başlıklı makalemizde Gebelik Belirtileri Nelerdir, Gebelik Ne Zaman Başlar ve Hamilelik Belirtileri nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 221 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com