Dukan Diyeti’nin Zararları

Dukan Diyeti’nin Zararları
Paylaş
 
loading...

Dukan Diyeti’nin Zararları

Dukan diyeti olarak adlandırılan Dr. Pierre Dukan’ın kaleme aldığı beslenme programı sayesinde Dünyada birçok insan rahatlıkla kilo vermiştir. Vejetaryenler için de özel bir diyet listesi hazırlayan ve kimseyi özellikle bir şey yemek zorunda bırakmayan bu diyet programı herkes üzerinde oldukça başarılı sonuçlar göstermiştir.

Diyete başlamadan önce yapmanız gereken ufak şeyler bulunmaktadır. 18 yaşın altında, hamile, emziren, kolesterol hastası, tansiyon, diyabet, gut, böbrek, kalp, karaciğer ve tiroid hastası olan kişilerin hastalıklarını etkileyebileceği için Dukan Diyetini uygulamamaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra eğer yaptırdığınız kan ve idrar tahlilleri gayet normalse Dukan Diyeti’ne ilk adımı atabilirsiniz. Dukan diyeti için ilk adım; Dr. Pierre Dukan’ın sizler için hazırlamış olduğu testi çözmektir. Genellikle yapılan en büyük hata kitabı okumadan kendi başına göre diyetin uygulanmasıdır. Bu şekilde uygulanan bir diyet Dukan diyeti değil uydurma bir diyet olacağından sağlığınızı ciddi anlamda tehlikeye atabilirsiniz. Dukan diyeti için ciddi araştırmalara girmenize gerek yok. Sadece kitabını dikkatli bir şekilde okumalı ve size verilen yönergeler doğrultusunda hiçbir aksama yapmadan uygulamalısınız. Bu sayede kilo vermeniz oldukça basit ve sağlıklı olacaktır.

Vejetaryenler için farklı seçeneği de bulunan Dukan diyetinde4 aşama bulunmaktadır. Hayatınızda bazı yeme alışkanlıkları kazandıracak olan bu diyeti uygulamanız dahilinde 2.evreden sonra kilonuzu sabitleyip artık fit bir formda kalmanız mümkün olacaktır. Bu nedenle Dr. Dukan’ın belirttiği gibi hayat boyu uygulanacak şartları yerine getirmeyecekseniz daha fazla kilo alımı söz konusu olacağından diyeti boşuna uygulamanıza gerek yoktur.

Bir önceki yazımız olan 2 Günde 2 Kilo Verdiren Şok Diyet Listesi başlıklı makalemizde 2 Günde 2 Kilo Verdiren Şok Diyet Programı, hızlı zayıflamak için diyet programı ve şok diyet listesi hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 255 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com