Egzersiz Yaparak Kilo Verilir mi?

Egzersiz Yaparak Kilo Verilir mi?
Paylaş
 

Egzersiz Yaparak Kilo Verilir mi?

Zayıflamak uzun ve zorlu bir maratondur. Bu maratonu başarı ile bitirmek için yapılabilecek tüm uygulamaların doğru ve eksiksiz bir şekilde yapılması gerekmektedir. Bunun içerisinde yediklerinize dikkat etmek, uyku düzeninizi oturtmak ve günlük egzersizlerinizi yerine getirmektir.

Bu egzersizleri yapabilmek için her gün vakit ayıramasanız da iki günde bir mutlaka egzersizlerinizi yapmalısınız. Tabi egzersizleri tek başına yapmak yeterli olmayacaktır. Bunu desteklemek ve daha hızlı bir sonuç alabilmek için sağlıklı ve az kalorili bir şekilde beslenmeniz ve günlük su tüketiminizi yapmanız gerekmektedir. Eğer bu kurallara uymazsanız yaptığınız spor boşa gidecektir ve sadece vücudunuzu yormaktan başka hiçbir işe yaramayacaktır. Özellikle soğuk kış aylarında havanın el verişli olmadığı zamanlar spor yapmak biraz göze batabilir, zor gelebilir. Ayrıca spor salonlarından hoşlanmayan veya bütçesini ayıramayacak olan insanlar olabilir. Bu yüzden evde kolayca yapabileceğiniz bazı kilo verme egzersizlerini mercek altına aldık. 8 veya 10 dakika sürecek olan bu egzersizleri rahatça yapabileceksiniz. Öncelikle vücudunuzu ısınma hareketleri ile egzersizlere hazırlamalısınız. Çünkü kaslar daha ısınmadan herhangi bir ters hareketiniz ile bir yerinizi incitebilirsiniz. Sonrasında bulunduğunuz yerde durarak ellerinizi açıp zıplamaya başlayın. Daha sonra oturma pozisyonu alın ve duvara sırtınızı yaslayın; bu şekilde aşağı ve yukarı doğru hareket edin. Daha sonra sırası ile şınav ve mekik çekin. Bu hareketler sizin karın kaslarınızı geliştirebilmeniz için oldukça etkili olacaktır.

Daha sonra evinizde bulunan sağlam bir sandalyede yürüme egzersizi yapın. Devamında kollarınızı öne doğru uzatarak gergin bir şekilde çömelip kalkmaya çalışın ve bu hareketi elinizden geldiği kadar tekrarlamaya çalışın. Dizlerinizi kaldırarak olduğunuz yerde koşmaya başlayın. Son olarak tek ayak üzerinde diğer ayağınızın dizini yere koyarak oturma hareketinizle egzersizlerinizi tamamlayın.

Bir önceki yazımız olan Basen Eriten Hareketler başlıklı makalemizde basen eriten egzersizler, Basen Eriten Hareketler nelerdir ve basen eriten spor hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 772 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com