En iyi Egzersiz Hangisi?

Paylaş
 

Kilo vermek isteyenlerin başvurduğu diğer bir nokta ise egzersiz ve sporlardır. Fitness, body kit, yoga veya diğer spor dalları bunların hepsi sizi zayıflatabilir fakat bu spor dallarının içerisinde sizi hızlı ve etkili bir şekilde zayıflatabilecek bazı yöntemler bulunuyor. Eğer bu yöntemleri uygulayabilirseniz hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz. İşte sizlere ”En iyi egzersiz hangisi?” adlı yazımız…

ileri-yasta-egzersiz-omru-bes-yil-uzatiyor-45155

  • Koşu yerine yüzmeyi deneyebilirsiniz. Koşuya göre yüzmede akciğerler ve kalp daha fazla çalışır ve terleme durumu ortaya çıkar. Gün içerisinde çok fazla terlerseniz kilonuza aynı şekilde etki edecektir.
  • Yoga ile birlikte ağırlık kaldırma yapabilirsiniz. Ağırlık kaldırma çalışmaları vücudunuzun dengeye sahip olmasını ve daha sağlam olmasını sağlayacaktır aynı zamanda kilolarınızdan hızlı bir şekilde kurtulmuş olacaksınız.
  • Yürüyüş kilo vermenin en önemli şartlarından bir tanesidir. 4 veya 6 dakikada bir yürüyüş yaparak kalorilerinizi yakabilirsiniz. Gün içerisinde 5 veya 10 km koşmanız kalorinizi hızlı bir şekilde yakmanıza neden olacaktır. Yürüyüş diğer spor dallarına göre daha az yorucu olan ve daha az acı hissi veren bir zayıflama yöntemidir. Yürüyüş yaparak hem kalbinizi korumuş olursunuz hemde kalorilerinizden kurtulmuş olursunuz. Aynı zamanda yürüyüşünüzü bisiklet yaparakta kullanabilirsiniz yani bisiklet kullanmakta bir yürüyüş çeşidi olduğu için yürüyüşe göre daha fazla kalori yakmanızı sağlayacaktır ve daha fazla koşu yapmış olacaksınızdır.

Eğer bu dediklerimize uyum sağlarsanız hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Diyet Listenizde Mutlaka Bulunması Gereken Besinler başlıklı makalemizde Diyet Listenizde Mutlaka Bulunması Gereken Besinler hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 387 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. […] nedeniyle sürekli olarak kilo aldığı bilinen bir gerçektir. Sizler için en uygun beslenme ve egzersiz programlarını uygulamanız sayesinde vücudunuzda biriken yağlarınızdan kısa sürede […]

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com