Ender Saraç Basen Eritme Hareketleri ve Diyeti

Ender Saraç Basen Eritme Hareketleri ve Diyeti
Paylaş
 

Ender Saraç Basen Eritme Hareketleri ve Diyeti

Eğer basen bölgelerinizden şikayetçi iseniz Ender Saraç hocamızın basen bölgeleri için özel önerilerini sizlerle paylaşıyoruz. Bu öneriler ile basen bölgelerinizi 1 aylık bir periyotta inceltebilir ve daha formda bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Mekik Hareketi

Basen bölgelerini inceltmek ve eritmek için öncelikli olarak uygun egzersiz hareketlerinin yapılması gerekmektedir. Bunun için en uygun egzersiz mekik egzersizleridir. İki elinizi ensenizde birleştirerek dizleriniz bitişik vaziyette uzandığınızda kalkıp yatmak şeklinde bu egzersiz yapılıyor. 40′arlı olmak üzere günde 2 kere bu egzersizleri yapabilirsiniz. Bu egzersiz aynı zamanda karın bölgesine de oldukça faydalıdır.

Sopalı Hareket

gobek-eritme

gobek-eritme

Diğer bir hareketimiz ise sopalı hareket. Bu harekette bir adet sopayı ensemize yerleştiriyoruz. İki elimiz askıda kalır şekilde duruyor. Yine ayaklarımızı vücut hizasında açıp sağa ve sola doğru kalça kısmından yukarısını hızlı hareketler ile döndürüyoruz. Yaklaşık olarak 4-5 dakika bu uygulamayı günde 2 kere yapıyoruz.

Ender Saraç Basen Eritme Diyeti

Tabi egzersizler ile birlikte uygun bir diyet programı da uygulanmalıdır. Bunun için Ender Saraç hocamız ilk olarak sabah uyandığımızda 1 bardak ılık su içerisine az miktarda bal ve limon katılarak içilmesini öneriyor. Daha sonra ise egzersiz hareketlerini yapmanızı. Yine duş alırken o bölgelere iyi bir şekilde kese yapılması da öneriler arasında yer alıyor.

Ender Saraç Bölgesel Zayıflama İçin Beslenme Önerileri

Ender Saraç hocamızın bölgesel zayıflama programını uygularken bazı uymanız gereken yasaklarda söz konusudur. Bunlar arasında asitli ve şekerli içecekler, kızartma ürünleri, hayvansal katı yağlar, bira ve diğer alkoller, beyaz un, aşırı gündüz uykusu, doğum kontrol hapları, yağlı çerezler, çikolata ve cips türü besinler sayılabilir.

Bir önceki yazımız olan Bölgesel Olarak Kalça ve Basen Zayıflatma başlıklı makalemizde basen inceltme teknikleri, bölgesel zayıflama yolları ve kalça zayıflatma yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 1393 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com