Erik Zayıflatır mı?

Erik Zayıflatır mı?
Paylaş
 
loading...

ERİK KİLO VERDİRİR Mİ?

Anavatanı Anadolu olan eriğin pek çok farklı türü ve rengi bulunmaktadır. Özellikle yazın yoğun olarak tüketilen eriğin pek çok faydası bulunmaktadır. Adeta yazın habercisi olarak görülen erik lif bakımından en zengin meyveler arasındadır. Şimdi 2000’den fazla türü olan eriği daha yakından tanıyalım.

Eriğin Kullanım Şekilleri

Eriğin bütün faydalarından tam anlamıyla yararlanmak için eriği ham haliyle tüketmek gerekir. Bunun dışında eriğin kompostosu, suyu yapılarak içilmekte veya kurutularak ya da reçeli yapılarak da yenilmektedir.

Eriğin Besin İçeriği

Vücuda son derece faydalı olan bakır, potasyum, fosfor gibi mineralleri içinde barındıran erik A ve C vitamini açısından da zengindir.

Erik Zayıflatır mı?

Erik kilo verme sonrası vücuttaki sarkmalara karşı kullanılan bir meyvedir. Erik vücuttaki bağ dokusunu güçlendirerek ve sıkılaştırarak daha fit ve sıkı bir görünüme ulaşılmasını sağlar. Erik bunun yanı sıra kan şekerini dengeler ve şekerden kaynaklı aşırı iştahlı olma durumunun önüne geçer.

Eriğin Faydaları

  • Yukarıda da belirttiğimiz gibi lif açısından son derece zengin bir meyve olan erik bağırsakların çalışmasını hızlandırarak sindirim sistemini rahatlatır.
  • Serbest radikallere karşı son derece etkili olan erik astım tedavisinde de son derece etkin bir şekilde kullanılmaktadır.
  • ABD’de yapılan bir araştırmaya sarı ve kırmızı renkli eriklerin çok yüksek oranda antioksidan etkiye sahip olduğu tespit edilmiştir.
  • Yeşil erik içeriğindeki kalsiyum ve demir sayesinde kansızlığı giderir ve kemikleri güçlendirir.
  • Erik içeriğinde yüksek miktarda C vitamini bulunması sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir.

Bir önceki yazımız olan Deve Dikeni Kilo Verdirir mi? başlıklı makalemizde deve dikeni faydaları, deve dikeni nasıl kullanılır ve deve dikeni neye iyi gelir hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 1196 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com