Erken Boşalma Hastalığı

Erken Boşalma
Paylaş
 

Erken Boşalma Sorunu

Erkek boşalma her ne kadar bir rahatsızlık olarak gösterilse de aslında öyle değildir. Erken boşalma bir uyumsuzluk belirtisidir. Yani ilişkiye giren erkeğin kadınla yani partnerle olan uyumsuzluğunu kanıtlar.

Fakat bazen rahatsızlık boyutuna ulaşabiliyor. Bu da erkekte ve kadında psikolojik sorunlar oluşmasına neden oluyor. Çünkü beraber yaptıkları bir şeyden zevk alamayabiliyorlar.

Erken boşalmanın tedavisi yani uyumsuzluğun tedavisi mümkün. Bu tedavi günümüz koşullarında oldukça basit ve kolay yapılmaktadır. Bu tedavi için alınan standart şartlar vardır. Erkek ve kadın birbirinden farklı sürelerde boşalır veya orgazm olur. Erkek bu boşalma süresinin altında ise aynı zamanda partneri olan kadın da orgazm süresinden geç bir vakitte orgazm oluyorsa bu ikilinin cinsel uyumsuzluğu söz konusudur. İşte bu noktada hem erkeğin erken boşalması hem de kadının geç orgazm olması tedavi edilmektedir.
Erken boşalmanın dereceleri vardır bunlar üçe ayrılır. Penisin vajinaya girmeden önce boşalması durumu ileri derecede erken boşalmadır. Eğer penis vajinaya girdikten sonra bir dakikadan az sürede boşalıyorsa orta dereceli erken boşalmış olur. Penisin vajinaya girmesinden sonra bir ile beş dakika arasındaki boşalmaya ise erken boşalma denir.

Erken Boşalma Nedenleri

Erken boşalmanın tek bir sebebi olmayabilir. Oldukça çeşitli bir problemdir. Buna paralel olarak erken boşalma tedavileri de çeşitlilik gösterir. Fizyolojik ve psikolojik olarak iki nedenden kaynaklanmaktadır. Eğer fiziksel bir durumdan kaynaklandığı belirlenirse bu problem bir an önce ortadan kaldırılmaya çalışılır. Fakat çok büyük bir çoğunluğu hatta yüzde doksan dokuzu psikolojik kökenli rahatsızlıklardır.
Psikolojik kökenli rahatsızlıkların iki tane çözüm yolu vardır. Bunlar sağlıklı yöntem ve sağlıksız yöntemdir. Sağlıklı yöntemler de kendi içerisinde ikiye ayrılır. Bunlar kalıcı çözüm sağlayıcı yöntemler ve geçici çözüm sağlayıcı yöntemlerdir. Tedaviyi kişi kendi kendine deneyerek de yapabilir. Örneğin masturbasyon yapmak veya pozisyon değiştirmek. Bunun yanında bitkisel güçlendiriciler alan veya hocaya gidip muska yazdıranlar bile mevcuttur.

Erken Boşalma Tedavisi

Fakat bunların yanı sıra doktorların verdiği ilaçların kullanılması daha çok tavsiye ediliyor. Doktorların yazdığı reçetelerdeki ilaçların çoğu yani yüzde doksanı geçici çözüm içindir. Fakat yüzde onu kalıcı çözüm sağlar ve bazen bu ilaçlar antidepresanlar olur.
Bir de psikoterapi yöntemi vardır. Bu yöntem genelde psikologlar aracılığı ile yapılmaktadır. Bu yöntemde hipnoz veya karşılıklı konuşma uygulamaları yapılır. Kişinin geçmiş yıllarına hatta çocukluk yıllarına kadar inilerek çözüm aranmaya çalışılır.
Erken boşalma rahatsızlığına bir diğer çözüm ise sıkıştırma tekniğidir. Bu teknikte en büyük görev kadına düşmektedir. Kadın erkeğin penisinin boşalma aşamasında penisi tutup sıkar. Bir miktar boşalma yaşandıktan sonra penis bırakılır. Kadın bu şekilde erkeğe kendini tutabilmesini öğretir. Daha sonra bir kayganlaştırıcı yardımı ile kadının üstte olacağı şekilde ilişkiye devam edilir. Bu şekilde bir tedavi yöntemi uygulanan erken boşalma rahatsızlığı yaşayan erkeklerin yüzde doksan sekizi bu problemden kurtulmuştur.

Bir önceki yazımız olan Cinsel Performans Arttırıcı Yöntemler başlıklı makalemizde cinsel performans, cinsel performans önerileri ve cinsel performansı arttıran besinler hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 450 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com