Eşimle Anlaşamıyorum Ne Yapmalıyım?

Eşimle Anlaşamıyorum Ne Yapmalıyım
Paylaş
 

Eşimle Anlaşamıyorum Ne Yapmalıyım?

Bir çok karı kocanın dertleşmekte olduğu konunun başında eşimle anlaşamıyorum ne yapmalıyım, konusu gelmektedir. Eşlerin karşılıklı olarak birbirleri ile anlaşamadığı noktalar, maddi, manevi ve duygusal sorunlar olara gruplandırılmaktadır. Eşimle sorunlarım var ne yapmalıyım diyenlerin öncelikle sorunun kaynakları hakkında kendilerini öz eleştiriye tabi tutmaları ve neden konusunda net bir karara varmaları gerekmektedir. Eşimle sevişemiyorum, anlaşamıyorum gibi nedenlerin kaynağının tespiti sorunun çözümüne yönelik olarak yapılacak en iyi uygulama olacaktır. Saygı çerçevesi dışına çıkıldığında, eşlerin karşılıklı olarak bir birlerin anlamadıkları durumda, eşimle sürekli kavga ediyoruz, eşimle sürekli tartışıyoruz gibi sorunlar gündeme gelerek düzgün sohbet edemiyoruz sorunları baş gösterecektir. Karşılıklı olarak anlayışın ortadan kalkmasıyla her iki taraf kendi isteğini kabullendirmek için kavgalar meydana gelecektir. Uzun süre küslükler ardından evlilik kurumunun zarar görmesine neden olabilecektir.

Eşimle sorunlarım var ne yapmalıyım

Eşimle sürekli kavga ediyoruz, sorunları aşamıyoruz, evlilik beklediğim gibi olmadı, bütün bunlar yerine karşılıklı olarak birbirlerine sorumluluklar ihmal edildiğinde mutsuzluk kaçınılmaz olacaktır. Konuşurken karşıdaki kişiyi incitmemeye bu evliliğin vazgeçilmez unsuru olduğu ve düşüncelerinin kendisi için çok önemli olduğu gerçeği karşıya hissettirilmelidir. Saygısız ve saldırgan bir tutum yapıcı olmaktan çok yıkıcı ve tamiri mümkün olman sorunların oluşmasına neden olacaktır. Sorunları daha büyütmek yerine aşabilmek için gereken sabır ve hoşgörüyü ortaya koymak gerekmektedir.

Eşimle sürekli tartışıyoruz

Tartışmaların arkası gelmiyor, eşimle sohbet edemiyoruz sonuç sürekli tartışma ve kavgaya gidiyor. Eşimle sürekli kavga ediyorum, bunun nedeni ise artık kişinin gözden çıkarılması gibi görülse de bitmeyen sevgiyi küllendirmeye devam etmek yerine artık değişikliklere yer vererek eşlerin birbirlerine olan aşklarını ilan etmeleri bir birlerine sevdiklerini söylemeli çok etkili olacaktır. Ben bu evde köle gibiyim herkes kendi işini kendisi yapsın tavrı karşılıklı iletişimi sıkıntıya sokan başka unsurlardandır. Sorumluluklar paylaşılarak daha kolay aşılacağı ve karşılıklı iletişimi güçlendireceği için iş yükünün bu tür olumsuzluklarına karşı iyi bir tedbir olacaktır. Sorumluluklar hakkında kesinlikle ihmal edilmemesi konusuna azami derecede gayret gösterilmelidir.

Eşimle sürekli küsüyorum

Ben sürekli olarak eşimle küsüyorum diyenlere küçük bir öneriyi atasözümüzle hatırlatalım çok naz aşık utandırır demiş büyükler. Bu nedenle bu tür sitemleri büyütmeden uygun şekilde karşı tara hissettirilmelidir. Eşimle sevişemiyorum, ayrı yerlerde yatıyoruz, Her ne olursa olsun eşlerin mutlaka yatak ayırma gibi sonuçlara ulaşan durumlardan kaçınmaları gerekir, zira bu durum karşılıklı iletişimin daha fazla zora girmesine neden olacaktır. Karşılıklı olarak anlayış içerisinde davranarak çiftler evlerini cennet bahçesi misali mutlu bir yuva haline dönüştürmeye başarabilirler. Sürekli başkalarının ara girmesini beklemek barışmanın sağlanması yerine sorunların büyümesine engel olmak gerekmektedir.

Dünyada ve ahirette eşler birbirlerine yoldaş olacağı bu nedenle hem dünya aynı zamanda ahirete olan hazırlığı birlikte yapmak gerekir.

 

Bir önceki yazımız olan Çalışma Masaları başlıklı makalemizde çalışma masaları nasıl olmalı, çalışma masası önerileri ve çalışma masası seçerken püf noktalar hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 702 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com