Kiloverdirirmi.Com
Eşimle Sorunlarım Var
20 Ekim 2017
Sinem

Eşimle Sorunlarım Var

Eşimle Sorunlarım Var

Evlilikte en başlıca kurallar arasında sadakat ilk sırada yer alır. Bunun dışındaki karı koca arasında ufak tefek sorunların olması normal karşılanıyor, ancak oluşan problemleri çözmede eşlerin karşılıklı anlayışla yaklaşımı çok etkilidir. Bunların yanında eşler eşim çok isteksiz, sinirli ve çok ilgisiz gibi problemler gündeme sıkça geliyor. Karı ve koca eşlerin karşılıklı olarak sorumsuz davranmaları sorunun daha fazla büyümesine yol açar. Bunun yanında işleri kopma noktasına geçiren eşimi çok seviyorum ama aldatıyorum gibi sözler çok ciddi ve tamiri imkansız olan sonuçların ortaya çıkmasına neden olabilir. Tek sorunun cinsellik olduğunu düşünenlerin eşimi yatakta nasıl mutlu edebilirim ve eşimi yatakta kendime nasıl bağlarım gibi istekleri bulunuyor. Dikkat edilmesi gereken en önemli konu eşlerin birbirlerinde karşılıklı beklentilerinin ne olduğunun anlaşılmasıdır.

Eşim çok isteksiz

Günlük aktivitelerde bir birlerinin ilgisizliklerinden yakınanlar eşim çok isteksiz sıcak davranmıyor serzenişlerine karşı öncelikli olarak neler yapılabilir. Küçük tartışmaları dahi fırsat bilerek bıkkınlık olacak şekilde uzatmaya gerek yok özellikle yatakları ayırmak araya daha fazla mesafe koyamaya çalışmak sorunun çözümüne yönelik en kötü davranış olacaktır. Her ne olursan olsun eşler yataklarını ayırmamalıdırlar. Tartışmayı anlaşamadığınız konuda sürdürün ortada ne var ne yok her şeyi sürmemelisiniz. Tartışmaya son verebilmek adına eşlerdin birisinin geri çekilmesi ortamı yavaş yavaş yumuşatmaya çalışması gerekir. Aksi takdirde sorun daha büyüyecek eşler arasındaki saygı ve sevginin zarar görmesine neden olacaktır.

Eşim çok sinirli

Her insanın olaylar karşısındaki vereceği tepkiler ve durum farklılık gösterebilir. Eşim çok iyi ancak sinirli, bir şeyler ters gittiğinde söylemeye korkuyorum diyen bayanların sayısı oldukça fazla, bu durumda eşler birbirlerine olan sevgilerinden emin ancak karşı tarafın olaylara karşı vereceği tepkilere karşı tedirgin olmaktadır. Daha fazla konuşmak ve dertleşmek eşlerin birbirlerine ve gelişen olaylara karşı tavırlarında olumlu yönde değişme sağlayacağı açıktır. Bir birini iyi tanıyan insanın arkadaşlıkları daha iyi olduğu gibi eşlerde bir birlerini tanıdıkça aynı durum ortaya çıkar. Yapılması gereken karşı tarafa seni seviyorum benim için değerlisin mesajın verebilmek bir çok problemin aşılmasını kolaylaştıracaktır. Öfkelenen insana sertlikle yaklaşmak yerine daha sıcak ve sevecen tavırlarla yaklaşmak gerekir.

Eşim çok ilgisiz

Dış görünüş yüz güzelliği boy güzelliği gibi konuları dikkate alarak eş seçiminde bu tür sorunlar ilerleyen dönemde meydana gelebildiği gibi her koşulda oluşabilir. Eşler karşılıklı olarak birbirlerini sıkmadan kendilerini karşılıklı olarak bir birlerine ifade etmektedirler. Eşim çok ilgisiz diyen bir çok karı kocanın evlenmeden önceki haftalık günlük birkaç saate sıkıştırılmış olan görüşmelerde yaşadıkları heyecanın sürekli olarak devam etmelerini beklemeleri yanlış olacaktır. Evlendikten sonraki dönemde yaşamın her döneminde artık günün yirmi dört saati birliktelik olacağını kavramak gerekiyor. Bunun yerine eşler bir birlerini daha iyi tanımaya ve tanıdıkları ölçüde karşılıklı beklentileri ortaya koymaya gayret göstermelidirler.

Eşim çok sorumsuz

Seni çok seviyorum ve umursuyorum, anlayışı karşılıklı olarak devam etmelidir. Birbirlerinden ümidi kesmek karşılıklı iletişimi daha alt seviyelere getirecektir. Hatta ilerleyen aşamalarda eşlerden eşimi aldatıyorum ama çok seviyorum sözleri duyulmaya başlayabilir. Kişi sevdiğine ihanet ediyorsa ortada sevgiden söz etmek zor olacaktır. Sorun cinsellikten kaynaklanıyor olabilir, eşler karşılıklı olarak eşimi yatakta nasıl mutlu edebilirim, kendime nasıl bağlarım yerine öncelikli olarak karşılıklı beklentileri tespit etmelidirler.

 

Bir önceki yazımız olan Çalışma Masaları başlıklı makalemizde çalışma masaları nasıl olmalı, çalışma masası önerileri ve çalışma masası seçerken püf noktalar hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...

Bir Yorum Bırak

Sitemizdeki bilgiler tedavi amaçlı değildir, lütfen doktorunuza danışın. Yaşanabilecek sağlık sorunlarında sitemiz sorumluluk kabul etmemektedir. Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2017