Eşler Arası Geçimsizlik

eşler arası geçimsizlik
Paylaş
 

Eşler Arası Geçimsizlik

Eşler arasındaki geçimsizliğin etkileriyle kocamla çok kavga ediyoruz sürekli aram bozuk diyenlerdenseniz, o zaman bu yazı tam size göre. Eşler arası geçimsizliğin en büyük nedenlerinden birisi geçinmeyi yani idareci olmayı bilmemek olabilir mi? Kocamla anlaşamıyorum diyen birçok kişiye yapılan nasihatler böylelikle oluşmaktadır. Eşim sürekli küsüyor iletişim kurmakta zorlanıyorum Karşılıklı olarak çiftler bir birlerinin kendileri için neyi ifade ettiği konusunda, karmaşa yaşamayı bırakarak, bir ömrü birlikte geçirecekleri insanın öncelikle kendisi  için ne kadar değerli olduğu konusunda karar vermeleri gerekir.  Bunun için kocamla aramı nasıl düzeltebilirim diyerek bu kötü gidişe bir son vermek adına herkes üzerine düşen görece fedakarlıkla yerine getirmelidir. Geçici olarak ortamı yumuşatmaya çalışmak yerine kalıcı ve ailenin temelini sağlamlaştıracak çözümlerin bulunarak sağlanması gerekir. Psikoloji ve sağlık açısından aile huzuru çok önemlidir.

Sizinle sürekli bir şeyler hakkında münakaşa ederek gerginlikler oluşturuyor, sizde duruma dayanamayarak problemin büyümesi için yardımcı olduğunuzda unutmayın kontrolü tekrar ele alarak ortamı yumuşatmak güç olacaktır. Eşler arası geçimsizliğin nedenleri hakkında ve kocamla sürekli kavga ediyoruz diyenlerin başını ağrıtan sorunların çeşitli nedenleri vardır.

Eşler Arası Geçimsizliğin Nedenleri

 • Olaylara bakış açısındaki farklılıklar.,
 • Kişiler arasında çok yükse yaş farkları
 • Eğitim ve farklı kültürlere sahip olmaktan kaynaklanan  farklılıklar.
 • Lüzumsuz yere oluşun kıskaçlık ve takıntılar.
 • Yetersiz ekonomik durumlar.
 • Cinsel sorunlar
 • Eşlerden her iki tarafın ailesinin dolaylıda olsa sorunun içerisinde bulunmaları.
 • Karşılıklı olarak sevi ve ilginin yetersizliğinde şikayet etme.
 • Çocuksuz ailelere ait problemler.
 • İçki ve benzeri kötü alışkanlıklar.
 • Tabi ki erkeklerin şikayetçi olduğu kadın dırdırı.

Mutlu Bir Aile İçin Yapılması Gerekenler

Kocamla aram bozuk fakat elimden bir şey gelmiyor diyerek pes etmek yerine ortaya sorunların çıkmasına neden olan unsurlar teker teker tespit edilerek üzerine gidilmelidir. Yukarıda anlatılan problemlerin sürüp gitmesi sorunun çözülmesini kesinlikle engelleyerek güçleştirmektedir. Kocamla anlaşamıyorum sürekli çıkıp gezip dolaşmak istiyorum şeklindeki düşünceler kaçık uzaklaşmak, yeter artık bıktım usandım sözleri yerine anlayışla içerisinde bulunduğu durumu çözmeye yeterli olmayacaktır. Eşim sürekli küsüyor, kocamla aramı nasıl düzeltebilirim, bu tür sorunların sürekli olarak meydana gelmesi ruhsal bir takım sorun oluşumu nedeni ile ya da ilerleyen dönemlerde psikolojik rahatsızlıklara yol açabileceği düşünülmelidir. Karı koca arasındaki ilişkiyi düzenlemek mutlu ve uzun bir birliktelik için kesinlikle şarttır.

Bir önceki yazımız olan Nasıl Rejim Yapılır? başlıklı makalemizde diyet nasıl yapılır listesi, diyet nasıl yapılır neler yenir ve evde rejim nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 204 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com