Ev Dekorasyonu Aksesuar Seçimi Püf Noktaları

Ev Dekorasyonu Aksesuar Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Paylaş
 

Ev Dekorasyonu Aksesuar Seçimi Püf Noktaları

Yaşam alanı evlerimiz bizim kabuğumuza çekildiğimiz, kendi dünyamızı yaşadığımız özel alanlardır. Bu alanların dekorasyonları bu yüzden önemli olduğu kadar özel yapılmalıdır. Evimizin içerisine girdiğimiz zaman her dekorasyon ürünü ayrı ayrı bizim iç dünyamızı yansıtmalı ve bizi dinginleştirmelidir. Bu açıdan ev dekorasyonunda sıklıkla kullanılan aksesuarlar da oldukça önemli yer tutmaktadır.

Ev Dekorasyonu Aksesuar Seçimi

Son yıllarda piyasada aksesuar seçenekleri oldukça çoğalmıştır. Sektör bize, aydınlatma aksesuarlarından, tavan kaplamalarına kadar bir çok konuda milyonlarca seçenek sunmaktadır. Aksesuar seçerken istediğimiz parçaları almalı, bunu yaparken ise, evin dekorasyonunun geneline uygun hareket etmeliyiz diyebiliriz. Tabi ki, önceliğimiz baktıkça bizi memnun etmeye yetecek parçalar bulmak olmalıdır.

Dekorasyon Aksesuar seçiminde dikkat etmemiz gerekenler

  1. Aksesuar seçimlerinizde, renklerinizi belirleyin. Aksesuar seçimi yapmaya başlamadan önce, evinizde hakim olan rengi kafanızda belirleyin. Bunu yaparken koltukların kumaş rengini, ahşap rengini ve duvar rengini dikkate alabilirsiniz. Kafanızda birbirine alternatif oluşturan iki renk olsun. Örneğin, duvarlarınız doğal tondaysa aksesuarlarınızı koyu olarak tercih edin. Kontrast yapmayı unutmayın.
  1. Aksesuar seçimlerinizde, tema oluşturun. Örneğin yaz mevsimindeyseniz ve sahil teması seçtiyseniz, bir cam kaseye deniz kumu, deniz kabukları yerleştirin.
  1. Aksesuar seçimi yaparken, simetriye dikkat edin. Örneğin karşılıklı iki duvarınız mevcutsa karşılıklı koyulacak tablolar hoş bir görüntü sağlayacaktır. Eviniz küçükse asimetrik seçimlerden de yararlanabilirsiniz.
  1. Aksesuarlarınızı gruplandırın. Aksesuarlarınızı gruplandırırken tek sayıda olmalarına özen göstermeniz gerekmektedir. Her şeyin aynı sayıda gruplandırılması hoş olmayacaktır. Fakat birbiriyle uyumlu aksesuarlar yan yana konulabilir.
  1. Aydınlatma aksesuarlarına önem verin. Aydınlatmalarımız, seçtiğimiz aksesuarların etkisini arttırmak adına çok önemli ayrıntılardır. Gerekli ölçülerde tüm odayı aydınlatacak ışıklandırmaların yanı sıra, kimi zamanda loş ışık verebilecek abajurlar tercih edilmelidir.
  1. Aksesuarlarınızı kullanırken duvar renklerinize özen gösterin. Örneğin, imkanınız varsa kanepe arkasını baskın renge boyayın ve tablo yerleştirin.
  2. Aksesuar seçimlerinde zemini de göz önünde bulundurun. Bütçenizi zorlamayacak ve dekorasyonunuzu güzelleştirecek halılar seçmelisiniz.
  3. Aksesuara seçimine sevdiğiniz parçalardan başlayın. Bu sayede aksesuar seçmek mecburiyetten çok zevk halini alacaktır.

Bir önceki yazımız olan Bebek Patikleri başlıklı makalemizde Bebek Patikleri nasıl olmalı, Bebek Patikleri nasıl yapılır ve Bebek Patikleri yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 444 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com