Evde Ağda Yapmak

Evde Ağda Yapmak
Paylaş
 
loading...

Evde Ağda Yapmak

Bir bayanın güzelliği ve çekiciliği onun doğru güzellik ve bakım uygulamalarını yapmasıyla doğrudan alakalıdır.Evde ağda nasıl yapılır. Makyaj, saç gibi bir çok konuda güzelliğine özen gösteren bayanlar, ciltlerinin pürüzsüzlüğü içinde çeşitli kişisel bakımlarını düzenli yapmakla mükelleflerdir. Bu bakımlardan bir tanesi de tüylerinden arınmaktır. Bayanlar bunu yaparken çeşitli yöntemlere başvurmaktadırlar. Bu yöntemler, epilasyon, jilet, tüy dökücü kremler ve ağdadır. Ağda, istenmeyen tüylerden kurtulmak için başvurulan yöntemlerden en hijyen olanlardan bir tanesidir. Ağda hazır olarak alınabileceği gibi, evde kendi kendimize de  gerekli malzemeler bir araya getirilerek yapılabilir. Ağdayı kendi kendinize evinizde yapmanın iki faydası bulunmaktadır. Bunlardan birincisi, ağdayı maddi açıdan ucuza mal etmek, ikincisi organik ürünler kullanarak cildimizi korumaktır. Ayrıca dışarıdan alınan ağdalar tatbik sonucunda kızarıklıklara, morarmalara sebebiyet verebilir. Evde kendiniz hazırlayacağınız doğal ağda ise, kimyasal içermediği için kızarıklığa sebep olmaz. Kimyasallar sadece cildimize değil, aynı zamanda tam olarak tespit edilmemiş olsa bile beyin ve sinir sistemimize de  kötü etki etmektedir.

Evde ağda nasıl yapılır?

Malzemeler; 1/4 bardak limon suyu veya sirke( bardağın dörtte biri kadar), 1/2 bardak su (bardağın yarısı kadar), 3 su bardağı kadar şeker

Ağdanın Hazırlanışı; Bir tencere alarak, içerisine şekerimizi katıyoruz. Üzerine suyumuzu ilave ediyoruz. Karışımımızı orta ateşte ısıtıyoruz. Bir taraftan şekeri eriyene kadar sürekli karıştırıyoruz. Eriyen şekerin üzerine sirke veya limon suyu hangisini kullanacaksak ekliyoruz.  Ortalama 20 dakika kadar, ağda kıvamını alıncaya kadar karıştırmaya devam ediyoruz. Hazırladığımız ağdamızı tencereden çıkararak, oda sıcaklığında soğutuyoruz. Ağdanız hazır. Hazırladığınız ağdanızı buzdolabında muhafaza etmeniz gerekmektedir.

Evde Ağda Yapılışı

Ağdanın Uygulanışı; Öncelikle ağdamızı su dolu bir kabın içerisinde benmari usulü ısıtıyoruz. Cildimizin ağda yapılacak kısmını ılık suyla yıkayarak temizliyoruz. Cildiniz temiz olursa gözenekleriniz açılır, buda ağda yapmanızı kolaylaştırır. Tahta bir çubuk kullanarak, ağdadan bir miktar alıyoruz. Tahtadaki ağdamızı tüylerin çıkış yönüne doğru sürüyoruz.  Ağdanın ısısını cildinizi yakmayacak şekilde ayarlamanız fayda sağlayacaktır. Sonrasında, ağda bandını ağdayı sürdüğümüz bölgeye yapıştırıyoruz ve bastırıyoruz. Hızlı bir şekilde tüyün büyüme yönünün tersine doğru bandı çekerek ağdamızı yapıyoruz.

 

Bir önceki yazımız olan Cilt Lekeleriniz Varsa İşte Size Birkaç İpucu başlıklı makalemizde Cilt lekeleri için çözüm önerileri, cilt lekeleri tedavi ve cilt lekesi nasıl geçer hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 428 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com