Evde Uygulayabileceğiniz Egzersizler

Evde Uygulayabileceğiniz Egzersizler
Paylaş
 

Evde Uygulayabileceğiniz Egzersizler

Hayatın hızlı akışına kendini bırakan hanımlar ev ve iş arasında koşuşturmaktan spor yapmaya vakit bulamamaktadır. Sadece zayıflamak için değil boyun ve sırt ağrılarından da şikayetçi olan hanımlar için evde yapılabilecekleri birçok hareket bulunmaktadır. Spor salonlarına vakit ve para harcamak istemeyenler için evde kolaylıkla uygulayabilecekleri hareketler kolaylıkla fit bir görünüme kavuşmanızı sağlayabilir.

Çömelme hareketi sayesinde popo, bacak ve baldır ana kaslarınızı çalıştırırken; bel ve karın kaslarınızı da çalıştırabilirsiniz. Dik bir şekilde ayakta dururken ensenize yaslayacağınız bir çubuğu ellerinizle tutarak oturup kalkarak çömelme hareketinizi yapabilirsiniz.

Ayaklar kapalı çömelme hareketi sayesinde popo, bacak ve bel kaslarınızın yanı sıra karın kaslarınızı da çalıştırabilirisiniz. Ayaklar açık olarak yapmış olduğunuz bir önceki hareketin aynısınız bacaklarınızı birleştirerek yamalısınız.

Barfiks çekme hareketi sayesinde kanatlar, trapez ve teres kaslarınızı çalıştırabilir bunların yanı sıra göğüs, pazu ve karın kaslarınızı da çalıştırabilirsiniz.

Aşağı eğimli mekik hareketi sayesinde üst karın kaslarınızı ve boyu kaslarınızı çalıştırabilir az miktarda da olsa bacak kaslarınızı çalışılabilirsiniz.

Şınav hareketi sayesinde göğüs ve arka kol kaslarınızın yanı sıra karın kaslarınızı da çalıştırabilirsiniz. Bu sayede sizler için gerekli tüm sıkılaşma hareketlerini yapabilirsiniz.

Uygulayacağınız diyet programının yanı sıra yapacağınız bu egzersizler vücudunuzun kısa sürede yağ yakmasını ve istediğiniz görünüme kavuşmanızı sağlayacaktır. 30 dakika ile 1 saat arasında değişen bu egzersiz programı sizleri yaza hazırlayacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Basen Eriten Hareketler başlıklı makalemizde basen eriten egzersizler, Basen Eriten Hareketler nelerdir ve basen eriten spor hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 612 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com