Evde Yapılabilecek Zayıflama Sporları

Evde Yapılabilecek Zayıflama Sporları
Paylaş
 

Evde Yapılabilecek Zayıflama Sporları

Zayıflamak istiyorsunuz ama spor salonuna gidecek zamanınız yok mu? O zaman bir spor aleti edinmenin vakti geldi demektir. Edinebileceğiniz bir ya da birkaç spor aleti ile spor salonuna gitmiş gibi kalori yakmak mümkün.

Plates

Günümüzde çok sık kullanılan bir yöntemdir plates. 7’den 70’e herkesin plates yapması uygundur. Spor merkezlerine giderek orada plates dersini alabilirsiniz ya da evde kendi kendinize plates videolarını izleyebilirsiniz. İnternette birçok plates dersi videoları var. Aynı zamanda plates hocalarının çıkarmış olduğu cd leri de alabilirsiniz. Evde plates için plates topu ya da plates kemeri almak gerekiyor. Bu ürünleri hemen her yerde bulmak mümkün. Fiyatları da çok uygundur. Plates ile bölgesel zayıflamak gerçekten çok doğru bir yöntemdir. İstenilen bölgeyi çalıştıran birçok hareket vardır. Yoğunlaşmak istenilen bölge için egzersizleri yaparsanız amacınıza ulaşırsınız. Aynı zamanda bütün vücudu çalıştıran ve fit bir vücuda kavuşturan bir yöntemdir.

Yürüyüş Bandı

Yürüyüş yapmak zayıflamak için önemli bir unsurdur. Bunun için illaki spor salonuna gitmek gerekmiyor. Aslında en iyisi doğaya karışmaktır. Bir ormanda ya da sahil kenarında yürüyüş yapmak veya koşu yapmak çok daha etkilidir. Aynı zamanda da kişiyi daha çok motive eder. Bunun yanı sıra evlere koşu bandı da alınabilir. Koşu bandına çıkınca hemen yüksek hıza ulaşmaya çalışmak yanlıştır. Öncelikle koşu bandına çıkmadan önce ısınmak gerekir. Daha sonra yürümek ardından hızlanmak gerek. Koşudan ziyade hızlı yürümek basen bölgesini daha çok çalıştırır ve zayıflatır. Koşmak ise bacağın sıkılaşmasını ve kas yapmasını sağlar.

Öğle Tatilinde Popoyu Çalıştırın

Sandalyenizle squat (sırtınızı dik tutarak, dizleriniz parmak uçlarınızı geçmeyecek şekilde çömelin) yapmaya çalışın. Oturur gibi eğilerek, 30 saniyeyle başlayın;  sonra iki dakikaya çıkarın. Sırtınızı dik tutun. Squat ile basen ve kalça bölgesini çalıştırırsınız. Squat evde iş yerinde her yerde yapılabilir. Squat yapan kişilerin popo kısmı çok daha şekil almıştır ve görüntü olarak daha güzeldir. Sert ve sıkıdır. Ele alınan ağırlıklar ile de ileriki aşamalarda squat yapılabilir

Bir önceki yazımız olan Egzersiz Kilo Verdirir Mi? başlıklı makalemizde egzersiz ile kilo vermek, egzersiz zayıflama ve egzersiz zayıflama hareketleri hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 376 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com