Fazla Kilolardan Kurtulma Yolları

Fazla Kilolardan Kurtulma Yolları
Paylaş
 

Fazla Kilolardan Kurtulma Yolları

Dengesiz beslenme, spordan uzak yaşam, düzensiz öğünler ve stres gibi nedenler başta olmak üzere çeşitli nedenlere bağlı olarak vücudumuzda belirli bölgelerde yağ birikimi olmakta ve bu kendisini fazla kilo olarak göstermektedir. Erkeklerde özellikle göbek bölgesinde; bayanlarda ise göbek, basen ve kalça bölgesinde fazla yağ birikimi daha fazla görülmektedir. Tabi ki bu yağlardan kurtulup fit bir görünüme kavuşmak için çeşitli yollar vardır. Sizlere fazla kilolarınızdan kurtulmanın yollarını ve püf noktalarını vereceğiz.

Düzenli Öğünler

Fazla kilolardan kurtulmak için düzenli bir beslenme alışkanlığı oldukça önemlidir. Düzenli bir şekilde öğünler atlanmadan yemek yenmelidir. Bunun yanında ara öğünlerde oldukça önemlidir. Ara öğünleri de boş geçmemekte fayda vardır. Bu öğünlerde yoğurt, grisini, meyve tüketebilirsiniz.

Spor ve Egzersiz

En önemli noktalardan birisi spor ve egzersizdir. Yürüme alışkanlığı bu anlamda en iyi spordur. Günlük işlerini yaparken de yine bunu spor niyeti ile yaparsanız ve biraz daha düzenli olursanız bu bile günlük spor ihtiyacınız için yeterli olacaktır. Ayrıca kalça, göğüs ve baldır kaslarını çalıştırmak kilolarınızdan kurtulmaya yardımcı olacaktır.

Asansör Yerine Merdiven Kullanın

Bu aslında spor ve egzersiz bölümüne giriyor. Fakat oldukça önemli olduğunu belirtmek için ayrı bir kategori açtık. Eğer daireniz veya iş yeriniz çok yüksek bir katta değilse asansör yerine merdiven kullanmanız oldukça faydalı olacaktır.

Bol Bol Su İçin

Hemen hemen her diyet programı suyun önemini özellikle belirtir ve en az şu kadar su için diye size miktar verir. Bunun önemini bir kez daha sizlere hatırlatmak istedik.

Aktif Olun

Kişinin aktif olması fazla kiloların düşmanıdır. Müzik açın ve dans edin, ev işlerini yaparken bol bol hareket edin, parklarda gezin, arkadaşlarınızla oynayın… Bunlar aktif olmanın çeşitli yollarıdır. Sizde kendinize özel bir yol bulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Doğru ve Etkili Kilo Ver başlıklı makalemizde Doğru ve Etkili Kilo Verme yolları ve Doğru ve Etkili zayıflama yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 569 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com