Fesleğen Kilo Verdirir mi?

Fesleğen Kilo Verdirir mi?
Paylaş
 
loading...

FESLEĞEN KİLO VERDİRİR Mİ?

Fesleğen ülkemizde daha çok hoş kokusu sebebiyle bahçelerimizde ve balkonlarımızda kendine yer bulan bir sebzedir. Oysa ki fesleğen zengin besin içeriği sayesinde bir çok faydaya sahiptir. Dünya üzerinde eski çağlardan beri popüler bir sebze olan fesleğen kutsal bitki ve bitkilerin kralı gibi yakıştırmaları hak edecek kadar özel bir sebzedir.

Fesleğen Nasıl Tüketilir?

Fesleğen dünya mutfağında genellikle yemeklerin yanında yapılan sosların temel malzemelerinden biri olarak kullanılmaktadır. Bunun yanında fesleğenin taze ya da kurutulmuş hali yemeklere hoş bir koku ve aroma katması içinde kullanılmaktadır.

Fesleğen Besin Değeri

Fesleğen içinde çok yüksek oranda K vitamini ve A ve C gibi vitaminler bulunmaktadır. Fesleğen mineral açısından da son derece zengindir. Zira içinde kalsiyum, demir manganez, magnezyum gibi son derece mineraller vardır.

Fesleğen Zayıflatır Mı?

Fesleğen kilo vermeye yardımcı bir sebzedir. Ancak bu etkisini yağ yakılmasına fayda sağlayarak ya da tok tutarak değil vücudumuzdaki fazla suyu dışarı atarak sağlar. Bu sebeple eğer vücudunuzdaki fazla su sebebiyle kilo veremiyorsanız fesleğen sizin için doğru tercih olacaktır.

Fesleğenin Faydaları

  • Fesleğen bazı hastalıklarla birlikte seyredebilen mide bulantısına son derece iyi gelmektedir.
  • Fesleğen aynı zamanda çok iyi bir sakinleştiricidir ve vücudu rahatlatır.
  • Fesleğen içinde çoğu sebzede bulunmayan esansiyel yağlar içermektedir. İşte içindeki bu esansiyel yağlar sayesinde bir antibiyotik ilaç etkisi göstererek yüksek ateşin düşmesini sağlar.
  • Fesleğenin hoş kokusunu içinize çekerseniz burun tıkanıklığına son derece iyi geleceğini göreceksiniz.

Fesleğenin Zararları

Hamileler için önerilmeyen fesleğenin aşırı kullanımı kansere sebep olabilir.

Bir önceki yazımız olan Deve Dikeni Kilo Verdirir mi? başlıklı makalemizde deve dikeni faydaları, deve dikeni nasıl kullanılır ve deve dikeni neye iyi gelir hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 774 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com