Funda Kilo Verdirir mi?

Funda Kilo Verdirir mi?
Paylaş
 
loading...

FUNDA KİLO VERDİRİR Mİ?

Hoş bir renge ve kokuya sahip olması sebebiyle bahçelerimizi ve evlerimizin balkonunu süsleyen funda aynı zamanda son derece faydalı bir bitkidir. Daha çok kıyı bölgeler de yetişen funda ülkemizde ise Marmara, Ege, Akdeniz ve Karadeniz bölgelerinde yetişmektedir. Fundanın anavatanı ise Güneydoğu Asya’dır. Pek çok farklı çeşidi olan fundanın vücuda fayda sağlaması yanında farklı kullanım şekilleri de vardır.

Fundanın Kullanım Alanları

Funda bitkisinin faydalı olan kısmı yaprak kısmıdır. Funda yaprağının aktarlarda kurutulmuş halini temin edebilirsiniz. Funda yaprağının kurusunu bir buçuk su bardağı kaynamış suyun içine bir tutam kadar atarak yaklaşık yarım saat demlenmesini bekledikten sonra, bu karışımın suyunu süzüp içebilirsiniz. Aynı zamanda funda yaprağından elde edilen merhem ve suyun da vücuda pek çok farklı faydaları bulunmaktadır.

Funda Zayıflatır Mı?

Funda yaprağı diyet yapmak isteyenler için de önerilen bir bitkidir. Funda yaprağından elde edilen çayın her akşam içilmesi durumunda vücuttaki yağın yakılmasına yardımcı olduğu görülmektedir.

Fundanın Faydaları

  • Funda yaprağı vücuttaki ödemin atılmasını pek çok farklı yönden sağlamaktadır. Bunu idrar söktürücü etkisi sayesinde ve vücuttaki fazla suyu atması sayesinde sağlamaktadır.
  • Funda yaprağı böbreklerimizde oluşan kumun ve taşın dışarı atılmasını sağlar.
  • Lapa haline getirilen funda yaprağı bel ve boyun ağrılarına iyi gelmektedir.
  • Funda yaprağı çayı gut hastalığının tedavisinde de kullanılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Deve Dikeni Kilo Verdirir mi? başlıklı makalemizde deve dikeni faydaları, deve dikeni nasıl kullanılır ve deve dikeni neye iyi gelir hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 434 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com