Gebeliğin 5.Haftası

Gebeliğin 5. Haftası
Paylaş
 
loading...

Gebeliğin 5.Haftası

Gebeliğin 5. haftasında bebeğiniz minicik bir fasulye kadar bile değil. bu dönemde anne adaylarının bir çoğu karın ağrısı çekmese de karın ağrısı çeken annelere de rastlamak mümkün!

Gebeler çocuklarını düşürme korkusu içinde yaşadıklarından her karın ağrısında endişe etmeye başlamaktalar. Ancak her karın ağrısı düşük tehlikesine işaret eder demek çok yanlış olacaktır. karın ağrıları vücudunuzun bebeğe alışmaya çalıştığının işaretidir. ilk trimestırdeki ağrılar bebeğin büyümesinden kaynaklanan ağrılar değildir. Bu tür ağrılar 5-6 aydan sonra oluşmaya başlar.

Gebelikte yaşanan karın ağrılarını daha iyi anlamak ve nedeninin bulmak için doktorunuza muhakkak danışınız. Ancak unutmayınız, belki de yaşayacağınız stres bebeğinize karın ağrısından çok daha fazla zarar verecektir. O nedenle telaş etmeden doktora görününüz.

 

Bir önceki yazımız olan Bebeklerin Sürekli Emmek İstemesi başlıklı makalemizde Bebeği Memeden Kesmenin Yolları, Bebek Memeden Nasıl Kesilir ve bebek ne kadar emzirilmeli hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 242 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com