Göbek Nasıl Eritilir?

Göbek Nasıl Eritilir
Paylaş
 

Herkes fit bir vücuda sahip olmak ister elbette kimisi 2-3 kilo fazlam var diye yakınırken kimisi obeziteden  şikayet etmekte.  Ama şu bir gerçek ki fast food tüketiminin hızlandığı bir dünyada hepimizin ortak problemi gitgide büyüyen göbeklerimiz. Bu yazımızda bir nebze de olsa göbek yağlarınızı eritmeniz için önemli tüyolar vereceğiz.

GÖBEK NASIL ERİTİLİR?

1) ŞEKERDEN KESİNLİKLE UZAK DURUN: 

Aşırı ve doğal olmayan şeker tüketimi fazla kilolara ve çeşitli hastalıklara sebep olur. Artık göbeklerimizden kurtulmak istiyorsak işe, pasta benzeri tatlılardan, çaya koyduğumuz şekerden feragat ederek başlayabiliriz.

2) DAHA FAZLA PROTEİN TÜKETİN:

Protein metabolizmayı uzun süre tok tutması sebebiyle kilo vermenize önemli derecede yardımcı olacaktır. Göbek eritme maratonunda sofranızda balık, yumurta, et gibi protein depolarını eksik etmeyin.

3) LİFLİ YİYECEKLERE AĞIRLIK VERİN:

Daha fazla lifli yiyecek tüketmek mide ve bağırsağımızın daha hızlı ve verimli çalışmasını sağlayacaktır. Bu da metabolizmamızın daha dengeli çalışmasını sağlayacaktır. Burada kastedilen lif türü yapışkan lif diye tarif ettiğimiz lifleri bulunduran yiyeceklerdir. Bunlara örnek olarak portakal , biber ve taze fasulyeyi örnek olarak verebiliriz.

4) BOL SU İÇİN:

Öğün aralarında su içmek sizi daha fazla yemekten alıkoyarak tok tutar. Aynı zamanda vücutta oluşabilecek olası şişliklere karşı da su içmek oldukça faydalıdır.

5) MUTLAKA SPOR YAPIN:

Spor kilo vermede ki en önemli unsurlardan biridir. Gün içerisinde yapacağınız yürüyüş veya mekik hareketleri göbeğinizi eritmede son derece etkili olacaktır.

6) HAZIR İÇECEKLERDEN UZAK DURUN:

Marketlerde satılan hazır içeceklerin özellikle de meyve sularının içinde sayısız katkı maddesi ve yüksek miktarda şeker bulunmaktadır. Bu içecekleri tüketmeniz durumunda sağlıksız bir şekilde kilo almanıza sebep olur. Ayrıca hazır içeceklerle alınan kiloları vermek de son derece zordur. Hazır içeceklerin kilo aldırma etkisinin yanı sıra kanser, görme bozukluğu ve migren gibi rahatsızlıklara yola açabilir.

7) HAMUR İŞİ YİYECEKLERDEN UZAK DURUN:

Ekmek, börek, poğaça gibi yiyeceklerin özellikle de hazır olanları bel ve karın bölgesinde aşırı kilo alımına ve yağlanmaya sebep olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Ne Zaman Yemek Yemeliyiz? başlıklı makalemizde ara öğünler, en geç ne zaman yemek yemeli ve ne zaman yemek yemeliyiz hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 325 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com