Goji Berry Nedir? Goji Berry Zayıflatır mı?

goji berry nedir
Paylaş
 

Son zamanlarda adını sıklıkla duyduğumuz goji berry ile zayıflamak mümkün mü konusunu sizler için inceledik. Öncelikle goji berry’ nin ne olduğunda içeriğinde nelerin bulunduğundan kısaca bahsedelim.

Goji berry açlık hissinin yatışmasını sağlayan, içerisinde çok düşük miktarda glisemik değer bulunan lezzetli bir atıştırmalıktır. İnsan vücudunun gereksinim duyduğu açlık ve şeker ihtiyacını son derece sağlıklı bir şekilde karşılamasına yardımcı olan bir meyvedir. Bu özelliklerinden dolayı sizlere zayıflama konusunda büyük faydalar sağlayacaktır.

Goji Berry İçeriğinde Neler Var?

İçeriğinde bulunan şeker polisakkarit türü doğal bir nişasta şekeridir. Polisakkarit kan şekerinin daha az yükselmesini sağayan bir maddedir. Gojiberry içeriğinde bulunan polisakkarit sayesinde nişasta şekeri glikozla karıştığında diğer besinlere göre insan vücudunda kan şekerinin daha az yükselmesine yardımcı olur hem de şeker ihtiyacı giderilmiş olur. İçeriğinde bulunan glisemik gösterge ise karbonhidratların vücutta daha hızlı parçalanmasına yardımcı olur.

Gojiberry yüksek miktarda magnezyum ve kromu içerisinde bulundurur. Kromun insan vücuduna etkileri konusunda yapılan araştırmalarda krom kullanan deneylerde insanların kan şekeri seviyesinin daha düşük ve normal olduğu saptanmıştır.

Zayıflamak için bazı şeylerden fedakarlık ederiz bunlardan biriside şeker kullanımıdır, gojiberry sayesinde vücudun ihtiyacı olan şeker miktarı tam anlamıyla karşılanmış olduğundan dolayı çeşitli kimyasallar kullanılarak yapılan ve piyasada sıklıkla duyduğumuz sağlıksız tatlandırıcılara ihtiyaç duymayız.

goji berry kilo verdirirmi

Goji Berry Faydaları

Doğanın insanlara sunduğu mucizevi bir meyve olan goji berry öncelerde de insanlar tarafından tüketiliyordu fakat bu kadar çok faydası olduğu bilinmeden tüketiliyordu. Bu meyve hakkında yapılan detaylı çalışmalar sonucunda Goji Berry’nin bilinenden çok daha fazla faydalı olduğu saptandı. Şimdi de sizlere Gojiberry meyvesinin faydalarından bahsedelim;

 • İçeriğinde yüksek miktarda antioksidan barındırır.
 • İçerisinde bulunan polisakkaritler hücre yapısını ve DNA yapısını bozulmalara karşı korur. DNA yapısını koruyarak yaşlanmayı önler ve sağlıklı uzun bir yaşama destek olur.
 • İçeriğindeki çeşitli vitaminler sayesinde yorgunluğu giderir ve günlük kullanımlarda enerji verir.
 • 19 aminoasit içerir, bir karşılaştırma yaparsak bu miktar arı polwninden 7 kat daha fazladır.
 • Demir,selenyum, çinko içerir.
 • İçerisinde germenyum bulunduran tek meyvedir.
 • 1/5 oranında protein içerir.
 • C vitaminine vücut herzaman ihtiyaç duyar gojiberry meyvesinin içerisinde portakaldan 3 kat daha fazla c vitamini bulunmaktadır.
 • Cinsel iktidarsızlık konusunda mükemmel etkileri görülmüştür.
 • Çocuklarda büyüme hormonlarına faydalı olduğu saptanmıştır.
 • Piyasada bulunan en doğal kanser ilacıdır.
 • İshal, kabızlık gibi problemleri giderir. Sağlıklı bağırsak bakterilerinin gelişmesine yardımcı olur.

 

Bir önceki yazımız olan Pulbiber Kilo Verdirir Mi? başlıklı makalemizde Pulbiber Kilo Verdirir Mi? ve pulbiberin faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 699 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com