Greyfurt Zayıflatır mı?

Greyfurt Zayıflatır mı
Paylaş
 
loading...

Greyfurt Kilo Verdirir Mi?

Narenciye sınıfının en farklı meyvelerinden biri olan greyfurt acıyla karışık tadıyla ön plana çıkmaktadır. Son 10 yıldır ülkemizde yoğun olarak üretilen ve tüketilen bir meyve olan greyfurt görünüş itibariyle portakala benzemektedir. Özellikle Akdeniz bölgesinde yetiştirilen greyfurt, pomelo ve portakal meyvelerinin sentezlenmesi ile elde edilen bir meyvedir.

Greyfurt Nasıl Tüketilir

Greyfurtun Besin Değeri

Daha çok taze olarak tüketilen greyfurtun son zamanlarda suyu da sık sık tüketilmeye başlanmıştır. C vitamini açısından en zengin meyvelerden biri olan greyfurt aynı zamanda A, E, ve K vitaminlerini de içinde barındırmaktadır. Mineral açısından da son derece zengin olan greyfurt, bünyesinde, kalsiyum, çinko, selenyum, fosfor, bakır, demir ve magnezyum gibi minerallerini barındırmaktadır. Greyfurt ayrıca vücuda son derece yararlı olan ve domatesin içinde de bulunan likopen maddesini de içinde bulundurmaktadır.

Greyfurtun Faydaları

  • Kanserle mücadele de önemli bir madde olan flavonoidi içinde barındıran greyfurt, bu madde sayesinde kanserojen maddelerle mücadele eder.
  • Greyfurtun içerisinde bulunan A vitamini göz yorgunluğunu gidermesinin yanı sıra görme yeteneğinin korunmasını sağlar.
  • Greyfurt içindeki C vitamini sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirerek enfeksiyon kaynaklı hastalıklara karşı vücudun korunmasını sağlar.
  • Antioksidan açısından da zengin olan greyfurt vücudun genelinde bulunabilen toksinlerin dışarı atılmasına yardımcı olur.
  • Saçı ve cildi besleyen bir meyve olan greyfurt cilt maskelerine katılarak da kullanılabilir.

Greyfurt Zayıflatır Mı?

Neredeyse yarısından fazlası su olan greyfurt, bu etkisi sayesinde kilo verilmesine yardımcı olur. Aynı zamanda greyfurtun içinde bulunan şekerin vücuttan atılması da son derece kolaydır.

Bir önceki yazımız olan Gölevez Zayıflatır mı? başlıklı makalemizde Gölevez Kilo Verdirir mi, Gölevez Nasıl Tüketilir ve Gölevez Zayıflatır mı hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 535 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com