Güneş Yanıklarından Korunmak İçin Ne Yapabiliriz?

Güneş Yanıklarından Korunmak İçin Ne Yapabiliriz?
Paylaş
 
loading...

Güneş Yanıklarından Korunmak İçin Ne Yapabiliriz?

Güneşin bedenimize çok faydası olmakla birlikte zararları da olmaktadır. Faydaları doğal olarak vücut D vitamini salgılamaktadır. Ve ileriki yaşlarda güneş ışığını almış olmak çok önemlidir. Yaz aylarında bilindiği üzere çok yakıcı sıcaklar oluşmaktadır. Bu yakıcı sıcaklardan korunmazsak özellikle cildimize hasar verebilir. Cildimizi korumanın yönleri güneş kremleri ve losyonlar kullanarak da güneş yanıklarına karşı cildimizi korumuş oluruz.

Güneş yanıklarından korunma yöntemleri

Şayet güneş koruyucu kullanmazsak güneş yanıkları ciddi derece de kansere kadar yol açar. Güneş yanıklarını geçirme yöntemlerini sizler için derledik.

Güneş Yanıklarını Geçirmek İçin Ne Yapmalı?

  • güneş yanığı problemini çözmek için ılık veya soğuk bir duş alabilirsiniz. Yanıklara karşı rahatlama hissi verecektir.
  • Eğer vücudunuz güneşten yanmışsa bu yanık da mide bulantısı, kusma ve baş dönmesi yapmışsa mutlaka uzman bir hekime muayene olmanız gerekmektedir.
  • Bir başka sebebi de güneş yanığınız varsa vücudunuzda muhakkak su kaybı oluşmuştur. Bu su kaybını gidermek için bol su içmek gerekmektedir. Çay, kahve ve alkolden uzak durmak gerekir. Çünkü bunlar vücudumuzda daha fazla su kaybına yol açmıştır.
  • güneş yanığınız yara değil de küçük kabarcıklar şeklindeyse krem veya losyon sürerek de tedavi edilebilir. Yanıkların enfeksiyon kapmaması için uzman doktorun verdiği losyon veya krem dışında bir şey kullanmayınız.
  • güneş yanıklarında birçok krem ve losyon seçeneklerimiz bulunmaktadır. Uzman bir hekim kontrolünde bunları kullanmalısınız. Ciddi yanmalarda ise uzman bir hekim Yardımıyla ağrı kesici ve yanık ilaçları dışında hiç bir şey kullanmayınız.

Bir önceki yazımız olan Hamilelik Belirtileri Nelerdir Ne Zaman Başlar? başlıklı makalemizde Gebelik Belirtileri Nelerdir, Gebelik Ne Zaman Başlar ve Hamilelik Belirtileri nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 286 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com