Halsizlik ve Yorgunluğa Ne İyi Gelir?

Halsizlik ve Yorgunluğa Ne İyi Gelir?
Paylaş
 
loading...

Halsizlik ve Yorgunluğa Ne İyi Gelir?

Halsizlik ve yorgunluk belirtilerinin en belirgin olduğu hastalıklar, grip, soğuk algınlığı, uyku bozuklukları ve aşırı strestir. Yapılan bilimsel araştırmalar, halsizliğin ve yorgunluğun düzensiz ve yanlış beslenmeden kaynaklandığını ortaya koymuştur. Bunun dışında yanlış uygulanan diyet programları da vücudun halsiz ve yorgun düşmesine neden olabilmektedir. Halsizlik ve yorgunluğa iyi gelen yiyecekler aynı zamanda diğer birçok hastalığında direncini kırmaktadır. İşte bu tür durumlarda bolca tüketilmesi gereken besinler;

Yorgunluk Ve Halsizliğe İyi Gelen Besin Kaynakları

Öncelikle büyük bir enerji kaynağı olan muz, elma ve üzüm tüketerek, halsiz ve bitkin düşmüş bedeninize enerji depolayarak bu durumdan kurtulabilmeniz mümkün olabiliyor. Ayrıca yatıştırıcı ve sakinleştirici bir etkisi olan pirinci tüketerek hem bu durumdan kurtulabilir hem de bağırsak faaliyetlerinizi düzene sokabilirsiniz.

Maydanoz

İnsan vücuduna sayısız fayda sağlayan maydanozu bolca tüketerek halsizlik ve yorgunluktan kurtulmak için önemli bir adım atmış olursunuz. Güne zinde başlamak adına hayati önem taşıyan maydanozu düzenli tüketmeniz halinde tüm yorgunluk ve halsizlik belirtilerinden kurtulabilirsiniz.

Kayısı

Hem dıştan hem de içten vücuda eşsiz bir dirilik veren kayısı sayesinde, hem vücudunuza gerekli enerji miktarını sağlayacak hem de bağırsaklarınızın temizlenmesine yardımcı olacaktır. Özellikle kuru kayısı bu konuda en başarılı besin kaynaklarından biridir.

Havuç

Havuç ve bal tüketimi aşırı halsizlik için en ideal besin kaynaklarıdır. Günlük enerji miktarının yaklaşık %50’sini karşılayan bu gıdalar sayesinde yorgunluk ve halsizlikten kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Sarımsak

Aşırı zihin yorgunluğu ile birlikte halsizlik ve yorgun problemi yaşıyorsanız, bu konuda en iyi ve en etkili çözüm yolu, doğal bir antibiyotik olan Sarımsak tüketmektir. Ayrıca birçok bulaşıcı hastalığında direncini kırmaya yardımcı olacaktır.

Mercimek

Çok sağlıklı bir protein deposu olan mercimeği tüketerek te, halsizlik ve yorgunluğa çare bulabilirsiniz. Özellikle doğum sonrası bol bol tüketilmesi gereken besinlerin başında gelmektedir.

Yeşil Salata

Halsizlik ve yorgunluğa ne iyi gelir diye düşünüyorsanız, bu konuda en iyi gıdalardan biri de yeşil salatadır. Vücuda enerji veren bu mucizevi gıda, aynı zamanda zararlı toksinlerin vücuttan atılımını da kolaylaştırmaktadır.

Tere

Son olarak, vitamin bakımından çok zengin olan tere tüketimi bu probleminize çare olabilecek gıdalardan biridir. Tere içinde bulunan çeşitli element ve bileşenler sayesinde halsizlik ve yorgunluk belirtileri ortadan kaldırılabilir.

Bir önceki yazımız olan Hamilelik Belirtileri Nelerdir Ne Zaman Başlar? başlıklı makalemizde Gebelik Belirtileri Nelerdir, Gebelik Ne Zaman Başlar ve Hamilelik Belirtileri nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 301 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com