Hamilelik Zamanında Yüzmek

Hamilelik Zamanında Yüzmek
Paylaş
 
loading...

Hamilelik zamanında yüzmek, hamilelere yüzmenin faydaları, bebek gelişimine etki eden faktörler, yüzmek ne işe yarar, hamilelerin yüzerken dikkat etmesi gerekenler

Hamilelikte yüzülür mü ?

Hamile bayanlar hamilelik süresince belli aralıklarla yüzebilirler. Yüzme vücuttaki tüm kasları çalıştırdığı için hem anneye hem de bebeğine çok faydası vardır.

Hamileler Denize girebilir mi?

Ancak hamile bayanların en çok dikkat etmesi gereken husus ise hijyendir. Özellikle yüzme için tavsiye edilen havuzlardır. Ancak halka açık herkesin girip çıktığı yeterli hijyen koşullarına uyulmayan havuzlar kullanılmamalıdır. Deniz herkese açık olsa da daha steril daha temizdir,ancak pisliklerin biriktiği sahiilerden girilmemelidir. Alerjik  hamile bayanlar ne kadar hijyene dikkat gösterseler de sudan olumsuz etkilenebilirler.  Eğer kendilerine ait havuzları varsa hamileler için hijyen bakımından daha iyi olacaktır.

Hamilelikte yüzmenin faydaları

S0nuç olarak denize girme imkanı varsa bu imkanı değerlendirin Deniz hamileler için faydalıdır hem mikropları öldürür. hem de suyun kaldırma kuvvetinden dolayı biraz rahatlama sağlar.

Hamilelikte yüzme pozisyonu

Yalnız bir diğer hususta nasıl yüzülmesi gerektiğini bilmektir. Hamile bayanlar buna dikkat etmeliler. Önerilen yüzme stili serbest ve sırt üstüdür.

Hamilelerin yüzerken dikkat etmesi gerekenler

Yüzerken hamile bayanlar kendilerini yormamaları gerekir. Kesinlikle derinlere inilmemesi önerilir.

Bunun dışında çok sıkı olmayan bir mayo seçimi yapılmalıdır. Çünkü bol bir mayo seçilirse bebeğe karşı zarar olmayacaktır.

Doğuma 2-3 ay kala yüzme bırakılmalıdır. Artık evde dinlenilmeye başlanmalıdır. Doğumdan sonra tekrar yüzmeye devam edebilirsiniz. Uzmanlar tarafından da devam edilmesi öneriliyor. Çünkü hamilelik dönemin de alınan kilolar yüzme ile kolayca belli bir süre zarfında atılır.

Bir önceki yazımız olan Hamilelik Belirtileri Nelerdir Ne Zaman Başlar? başlıklı makalemizde Gebelik Belirtileri Nelerdir, Gebelik Ne Zaman Başlar ve Hamilelik Belirtileri nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 289 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com