Hamilelikte Diş Ağrısı İçin İlaç

Hamilelikte Diş Ağrısı İçin İlaç
Paylaş
 
loading...

Hamilelikte Ağrı Kesici Kullanmak

Herkesin günlük hayatta kullandığı ve evlerde bulunan ağrı kesicilerin hamilelik döneminde anne ve bebeğe çeşitli ciddi zararları vardır. Tıbbi olarak uzmanlar eğer ağrı dayanılabilir düzeydeyse ve geçmesi mümkünse , olabildiğince ilaç vermeden hamilenin ağrısının zaman içerisinde geçmesi tavsiyesinde bulunurlar.

Ağrı dayanılamayacak boyuta ulaştıysa ve başka sakıncalar yaratıyorsa bölgesel olarak uygulanan ve mutlaka uzman kontrolünde uygulanması gereken ağrı kesiciler kullanılır. Uzman kontrolünde olmadan, eczacıya danışarak veya kendiliğinden alınan ilaçların yaratabileceği sonuçlar hem anne hemde çocuk için çok ciddi olabilir. Ağrı kesici olarak, alternatif ilaç anlamında bitkisel tedavilerde vardır, ancak bu bitkilerin içerdiği ağrıyı kesen maddeler itibarı ile ilaçlarla aynı sakıncalı durumdadır.

Hamilelikte Diş Ağrısı İçin İlaç Kullanmak

Diş ağrısı çeken hamilelerin mutlaka doktor kontrolüne başvurması gerekir. Hasta bölgenin uzman kişiler tarafından görülmesi, hastalığın ne boyutta olduğu hakkında fikir sahibi olmalarına ve buna göre tedavi önermelerine sebep olacaktır. Hamilelik sürecinde kullanılacak her tür ilaç gebelik açısından sakıncalı görülür, ancak başa çıkılamayan veya daha büyük sorunlar yaratabilecek türdeki rahatsızlıklar için çeşitli tedavi yöntemleri vardır. Çoğu zaman hastalığın bulunduğu bölgeye haricen uygulanan lokal ilaçlarla ağrı kesilebilir veya durum daha ağırsa cerrahi müdahale yapılabilir. Hamilelik sırasında asla yapılmaması gereken en önemli konu bir doktor görüşü olmadan, ilaç veya bitkisel tedaviye başvurmaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Hamilelik Belirtileri Nelerdir Ne Zaman Başlar? başlıklı makalemizde Gebelik Belirtileri Nelerdir, Gebelik Ne Zaman Başlar ve Hamilelik Belirtileri nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 261 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com