Hamilelikte Lazer Epilasyon Zararlı mı?

Hamilelikte Lazer Epilasyon Zararlı mı?
Paylaş
 
loading...

Hamilelikte Lazer Epilasyon Zararlı mı?

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerin yok edilmesinde, en kalıcı ve en etkili yöntemdir. Kadın, erkek demeden her insanda uygulanabilen lazer epilasyon, diğer kıl alma yöntemleri gibi geçici çözümler üretmeden, kişiyi istemediği tüylerden kalıcı olarak kurtarır. Lazer epilasyon genellikle bacak, koltuk altı, genital bölge, sırt, göğüs ve yüz bölgesi gibi bölgelere uygulanmaktadır. Lazer epilasyon uygulamasının etkili olabilmesi için kişinin hedef bölgesindeki kıl yoğunluğu, kıl rengi ve kıl yapısı oldukça önemlidir. Lazer ışınları, açık renkteki kıllara etki etmemekle birlikte, esmer kişilerde daha kalıcı çözümler sağlamaktadır. Akıllara takılan sorulardan biri  de, gebelik dönemindeki bayanların lazer epilasyon yaptırıp yaptıramayacağıdır.

Hamilelik döneminde, hormon değişikliklerinden dolayı, bayanlarda tüy artışı yaşanır. Doğum sonrasında bu tüylenmeler, kendiliğinden geçse de, 9 ay boyunca tüyler ile yaşamak kişiye sıkıntı verir. Tüy dökücü kremler, ağda ya da jilet ile traşlama yöntemleri, kişiye kalıcı bir çözüm sunmadığı için önerilmez. Ağda, son derece can yakan bir uygulama olduğu için, hamile bayanların ağda yapması, cildi hassaslaştırır ve zarar verebilir. Bu yüzden gebelikte ağda önerilmez. Bir diğer kıl alma yöntemi ise, traşlama dediğimiz en ilkel yöntemdir. Fakat bu yöntem de, gün aşırı uygulanması gerektiği için, kişiye çözüm sunmayacaktır. Tüy dökücü kremler ya da benzeri ilaçlar, içerdikleri kimyasallar yüzünden önerilmemektedir. Bu kimyasallar bebeğe zarar verebileceği için, kullanımından kaçınılmalıdır. Peki istenmeyen tüylerden nasıl kurtulacağız diyorsanız, en kalıcı yöntemin lazer epilasyon olduğunu söyleyebiliriz. Lazer epilasyonun ve elektrolizin, bebeğe herhangi bir zararı olmadığı için, istenmeyen tüylerin tedavisinde kullanılabilir. Son olarak eklemek gerekirse, gebeliğin son haftalarında epilasyon ya da başka yöntemlerden uzak durulmalıdır, bu gibi uygulamalar bebek için oluşması olası sorunlar yaratabilir, bu yüzden anne adaylarının dikkatli olması gereklidir.

Bir önceki yazımız olan Hamilelik Belirtileri Nelerdir Ne Zaman Başlar? başlıklı makalemizde Gebelik Belirtileri Nelerdir, Gebelik Ne Zaman Başlar ve Hamilelik Belirtileri nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 225 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com