Hamilelikte Saç Boyatmak Zararlı mıdır?

Hamilelikte Saç Boyatmak Zararlı mıdır?
Paylaş
 
loading...

Hamilelikte Saç Boyatmak Zararlı mıdır?

Hamilelikte saç boyatma konusu çok çetrefilli bir konudur. Dünya da birçok topluluk ikiye bölünmüş durumdadır. Bu ikiye bölünenlerden bir kısmı, saç boyatmanın bebeğe zararı olacağını savunurken, diğerleri bunun tam aksini savunmaktadır. Aynı ayrılık doktorlar arasında da görülmektedir. Bazı doktorlar, hamileleri saçlarını boyatmamaları konusunda uyarmıştır. Peki bu ne kadar bilimseldir?

Gebelikte Saç Boyatmak

Dünya genelinde hamilelerin hekimlere en çok sorduğu sorulardan biri budur ama buna karşılık bu soru üzerine yapılan araştırmalar çok azdır. Bu konuya eğilen ve inceleyen kuruluşlar, genelde kozmetik şirketleridir. Onların yaptığı araştırmalarda saç boyamanın bebeğe herhangi bir zarar vermediği sonucu çıkmıştır. Daha önce saç boyaması yüzünden zarar gören bir bebek örneği ile karşılaşılmadığı için biz de aynı görüşü savunmaktayız. Yani saç boyamanın bebeğe bilinen hiçbir zararı yoktur.

Bir önceki yazımız olan Hamilelik Belirtileri Nelerdir Ne Zaman Başlar? başlıklı makalemizde Gebelik Belirtileri Nelerdir, Gebelik Ne Zaman Başlar ve Hamilelik Belirtileri nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 324 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com