Hamilelikte Tansiyon Sorunu

Hamilelikte Tansiyon Sorunu
Paylaş
 
loading...

Hamilelikte Tansiyon Sorunu

Hamilelikte ve normal yaşamda tansiyon sürekli değişir. Yaşam tarzına ve beslenme alışkanlıklarına  göre tansiyon düşer ya da yükselir. Tansiyonun düşük olması, ciddi hastalıklara yol açmaz fakat tansiyonun yüksek olması, kalp krizi, beyin kanaması gibi ciddi hastalıkların oluşma riskini arttırır.

Hamilelikte Tansiyon Düşük Sorunu Ve Çözüm Önerileri

Gebelikte düşük tansiyon belirtileri, baygınlık hali, bayılma, sersemlik, baş dönmesi, mide bulantısı görülebilir. Ancak dediğimiz gibi, düşük tansiyon, yüksek tansiyon gibi risk taşımaz. Düşük tansiyonun en büyük nedeni, yetersiz sıvı almaktan kaynaklanır. Her insan günde en az 1.5 litre su içmelidir. Su, insanların yaşam kaynağı olmakla birlikte, birçok şeye iyi gelir. Cildi temizler, vücuttaki fazla yağları dışarı atar, bakterilerden arındırır, kan şekerini düzenler ve daha buna benzer bir çok yararı vücudumuza sağlar. Gebelikte, sıvı alımı daha da artmalıdır çünkü gebe değilken 1.5 litrelik su sadece  tek bir kişiye yeterken, gebelik sırasında 2 kişinin su ihtiyacı daha fazla olacaktır. Düşük tansiyonu engellemek adına, sıvı alımınızı arttırabilirsiniz. Ayrıca uzun süre boyunca ayakta kalmamaya özen göstermeli, uykunuzu almalısınız.

Hamilelikte Tansiyon Yüksek Sorunu Ve Çözüm Önerileri

Gebelikte yüksek tansiyon riskli bir durumdur. Sadece gebelikte değil, normal hayatta da her zaman için risk taşır. Kalp krizi, beyin kanaması ve felç gibi ciddi hastalıklara yol açabilen yüksek tansiyon hastalığının tedavisi ancak ilaçlar ile yapılmaktadır. Eğer yüksek tansiyon hastalığınız var ve gebe iseniz, doktorunuza başvurarak tedavi yollarını öğrenmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Hamilelik Belirtileri Nelerdir Ne Zaman Başlar? başlıklı makalemizde Gebelik Belirtileri Nelerdir, Gebelik Ne Zaman Başlar ve Hamilelik Belirtileri nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 241 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com