Hamilelikte Zencefil Kullanımı Faydaları

Hamilelikte Zencefil Kullanımı Faydaları
Paylaş
 
loading...

Hamilelikte Zencefil Kullanımı Faydaları

Gebelik döneminde çok sık rastlanılan belirtilerden birisi olan mide bulantısı ve kusmaya karşı zencefil kullanımı oldukça yaygındır. Hamileliğin ilk 2 ayında günde 250 mg oranında zencefil kullanılabilir. Ancak zencefilin fayda sağladığı maddeleri bilmeden fazla kullanmak, başka sonuçlara yol açabilir. Bu yüzden, abartıya kaçmadan verilen oranda kullanım kafi olacaktır. Zencefilin adet söktürücü özelliği vardır, bu yüzden, gebelikte fazla kullanmak sakıncalıdır. Hamile bayanlarda zencefilin aşırı kullanılması, bebeğin düşmesine yol açabilmektedir bu yüzden aşırıya kaçmamalısınız. Ayrıca, gebe bayanlar doktorlarına danışmadan zencefil kullanmamalıdır.

Gebelikte Zencefil nasıl alınır? nasıl tüketilir?

Zencefil kullanmanın bir çok yolu vardır, bunlardan biri çayla birlikte kullanımdır. İster çayla ister bal ile alınabilir. Zencefil ile bal ve çay karışımı oldukça etkilidir. Gebe bayanlar, toz halinde 1 gramlık dozlardan kullanabilirler. Ayrıca zencefil, tatlılarda da kullanılmaktadır. En doğru alım şekli, yaş ve taze olarak alınmasıdır.

Zencefilin faydaları, yararları

Gelelim zencefilin faydalarına; Zencefil, bitkisel bir ilaç olarak görülebilir. Vücutta bir çok şeye iyi gelmekle beraber, gerek gebelere gerek normal insanlara yarar sağlar. 2 yaşından küçük çocuklara zencefil verilmesi zararlıdır. Zencefilin iştah açma etkisi olduğu gibi, aynı zamanda kanı da temizler. Gebelikte her bayanın yaşadığı mide bulantısı ve kusma sorunlarına çare olur çünkü mideyi düzenler ve mide bulantılarına iyi gelir. Gribal enfeksiyonlarda da zencefil, etkili olmaktadır. Kalbe ve solunum yollarına fayda sağlamakla kalmaz, vücut ısısının ıstır.

Gebe bayanların zencefil kullanması, onları bazı gebelik belirtilerinden koruyacaktır. Ancak aşırıya kaçmamakta fayda var!

Bir önceki yazımız olan Hamilelik Belirtileri Nelerdir Ne Zaman Başlar? başlıklı makalemizde Gebelik Belirtileri Nelerdir, Gebelik Ne Zaman Başlar ve Hamilelik Belirtileri nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 475 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com