Hızlı Kilo Vermeye Yardımcı 5 Besin

Hızlı Kilo Vermeye Yardımcı 5 Besin
Paylaş
 

Hızlı Kilo Vermeye Yardımcı 5 Besin

Bazı besinler vücudumuzda kilo vermeye yardımcı olmaktadır. Hızlı kilo vermeye yardımcı besinler genel olarak yağ yakıcı besinler ismiyle bilinir. Hızlı kilo vermek için doğal olmayan yolları denemek sağlığa zarar vermektedir. Bu sebeple doğal yollardan kilo vermek için hem doyarak hem de yağ yakarak kurtulabiliriz. Ne olduğunu bildiğiniz bu besinleri tüketerek aklınız başka yerde kalmayacaktır. Ne yediğinizi ve ne faydası olacağınızı bileceksiniz. Bayan olarak siz bayanlar için araştırıp bulduğumuz 5 besini aşağıda verdik.

KAFEİN

Çay ve yeşil çay gibi maddelerde bulunan kafein sabah alınabilecek besinlerden biridir. Kahve ile vücuda kolaylıkla alınabilecek bu besinin faydası büyüktür. Kafein görev olarak glikojen yerine yağları yakmanızı tetikleyecektir. Bu da kilo vermenizi hızlandıracaktır.

LİF

Lifler sebze, meyve ve tahıllarda bulunan ve özellikle Avrupa’da bayanlar tarafında çok tüketilen bir besindir. Sizi tok tutacağı için gereksiz şey yeme istediğinizi ortadan kaldıracaktır. Liflerin bir diğer faydalı yönü ise istenmeyen kalori ve yağları hızlıca vücuttan atmaya olanak sağlar.

GREYFURT

Kilo ile diyabet iki yakın komşu oldukları için diyabetin en önemli öğesi olan insülinin kontrol edilmesi gerekmektedir. Bu konuda en faydalı besin greyfurttur. İnsülin seviyesini en azlara indirip hızlı kilo vermeden yardımcı besinlerin başında gelir. Hem doğal hem sağlıklı yağ yakıcılardandır.

ANTİOKSİDANLAR

Vücudumuzda birikmiş zararlı toksinleri atmak için aktioksidanlar devreye girer. Bedenimiz az miktarda aktioksidan bulunduruyorsa toksinlerle savaşmak için yağ biriktirme yolunu seçecektir. Bu sebeple aktioksidan alımını arttırmalıyız. Bulunduran gıdalar kırmızı fasulye, domates, böğürtlen, sarımsak ve ıspanaktır.

DİRENÇLİ NİŞASTA

Yağ yakımı sırasında aktif rol oynayan dirençli nişasta nohut, beyaz fasulye ve mercimekte bulunur. Kolay kolay sindirilmediği için yağ yakmaya zorlayan besinlerdir.

Bir önceki yazımız olan Elma Sirkesinin Zayıflamaya Etkisi başlıklı makalemizde elma sirkesi ile zayıflama, elma sirkesinin faydaları ve elma sirkesiyle kilo verme hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 874 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com