Hızlı ve Kolay Kilo Vermek Etkili Yöntemler

Hızlı ve Kolay Kilo Vermek Etkili Yöntemler
Paylaş
 

Hızlı ve Kolay Kilo Vermek Etkili Yöntemler

Özellikle bayanlar fazla kilolarından şikayetçi olmakta ve hızlı, kolay bir şekilde bu kiloları vermeyi düşünmektedirler. Fakat bazen iradenin tam olarak olmaması, bazen diyetlerin ve egzersiz programlarının ağır gelmesi kişiyi bu yoldan çevirmektedir. Birçok kişi de kiloları uzun bir sürede yavaş yavaş verme taraftarı değildir. Hızlı ve kolay bir şekilde hemen kilolardan kurtulmak ister. Hızlı ve kolay kilo vermek için çeşitli yöntemler vardır. Bu yöntemleri uygulayarak kilo verme sürenizi kısaltabilirsiniz. Tabi ki en sağlıklı kilo verme ve zayıflama yöntemi yavaş yavaş kalıcı ve sağlıklı bir şekilde diyet ve egzersizi birlikte yaparak kilo vermektir. Fakat bu yöntemlerle de hızlı ve kolay kilo vermek için ilk adımı atabilirsiniz.

  • Kalorisi yüksek ve çok sık tükettiğiniz yiyeceklerden uzak durunuz. Hayatınızda sizin kilo almanızın nedeni olan bazı yiyecekler ve gıda maddeleri mutlaka vardır. Bunları hayatınızdan çıkarmanız en doğrusudur. Bu çikolata, unlu mamulleri veya tatlılar olabilir.
  • Atıştırmalıklardan uzak durun. Cips, kola vb. ürünlerden ve ayak üstü tüketilen fast food yiyeceklerden olabildiğince uzak durmaya çalışın.
  • Öğünlerde porsiyonlarınızı biraz azaltın. Çorbayı 2 kaşık eksik, diğer yemekleri de aynı şekilde normale göre birkaç kaşık eksik koyarak zayıflamanıza katkı sağlayabilirsiniz.
  • Süt, yoğurt gibi ürünleri tüketirken bunların yağsız olanlarını tercih edin.
  • Evinize ihtiyacınızdan fazla özellikle de kalorili yiyecekler almayın. Markete gitmeden önce ne alacağınıza karar verin, markette o listeye uymaya çalışın.
  • Gün içerisinde yürümeye çalışın. Gitmeniz gereken kısa mesafeleri araba ile değil yürüyerek gidin.
  • Alkolden uzak durun. Bunun yerine bol bol su ve soda için.
  • Günlük öğünlerini aksatmayın. Özellikle de kahvaltıyı aksatmamaya özen gösterin. Düzensiz beslenme alışkanlığı kilo almanın en büyük nedenlerinden birisidir. O nedenle beslenmeniz için bir düzen oluşturmalı ve ona uymalısınız

Bir önceki yazımız olan Doğru ve Etkili Kilo Ver başlıklı makalemizde Doğru ve Etkili Kilo Verme yolları ve Doğru ve Etkili zayıflama yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 431 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com