İdeal Kilo Verme

İdeal Kilo Verme
Paylaş
 
loading...

İdeal Kilo Verme

Zayıflamaya karar verdiğiniz andan itibaren aklınıza birçok fikir ve zayıflama yolları gelmiştir. Hatta çevrenizden veya internetten araştırmalar yaptığınızda şok diyetleri de duymuşsunuzdur. Peki, bu şok diyetler ne derecede sağlıklı ve kalıcı sonuçlar veriyor? Sonuçta insanlar daha sağlıklı ve fit bir görünüme kavuşmak için kilo vermeye çalışıyorlar. Fakat sağlığı tehdit edecek şok diyetler ne kadar tartıda sizi olduğunuz kilonun altında göstermeyi başarsa da; bu verilen kilonun kaslardan gittiğini, geri alınabileceğini ve sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebileceğini unutmamalısınız.

Bu sebeplerden dolayı hem sağlıklı hem de kalıcı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız o zaman ideal kilo verme yollarını araştırmalısınız. Hem yavaşça hem de kalıcı bir şekilde sağlığınızı tehlikeye atmadan ideal bir şekilde kilo vererek istediğiniz hedefe kesin bir şekilde ulaşmanız mümkün. İlk dikkat edilmesi gereken nokta vücudu kesinlikle aç bırakmamak olmalıdır. Hiçbir şekilde öğün atlamamalı, her öğünde aynı besinler tüketilmemeli, az kalorili fakat her besin grubundan yiyecekleri tüketmeniz gerekmektedir. Beslenme açısından vücudun alması gereken besin değerlerini ihmal ederseniz, diyete karşı yenik düşersiniz ve hastalanabilirsiniz. Aynı zamanda kendinize uygun bir egzersiz programını belirlemeniz gerekiyor. Bunu yaparken de hangi bölgelerinizden rahatsızsanız o bölgelere yoğunlaşarak ona göre egzersiz hareketleri belirlemelisiniz. İdeal bir kilo kaybı demek diyet bırakıldığında o kiloların asla geri dönmeyecek olması demektir. Çünkü vücudunda kendisine bir alışma süreci vardır.

Eğer siz oldukça fazla yemek yiyen bir bünye iken; birden kendinizi yemeden içmeden keserseniz, vücudunuzun dengesi bozulur ve yararlı yağ, kas ve vitaminlerinden kayıplar olur. Oysa vücudu alıştırarak yavaş bir şekilde kilo verirseniz; vücudunuz bu durumu benimsemeye başlar ve kendisine zarar gelmeyecek şekilde gerekli yerleri yakarak ideal kilonuzu vermenizi sağlar.

Bir önceki yazımız olan 1 Haftalık Yılbaşı Öncesi Kahvaltısı başlıklı makalemizde diyet kahvaltı menü, kış kahvaltısı nasıl olmalı ve sağlıklı bir kahvaltı için hangi besinler tercih edilmeli hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 502 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com