İngiliz Karbonatı Zayıflatır mı?

Paylaş
 

İngiliz karbonatı zayıflatırmı sorusuna verilebilecek cevap evet olacaktır, fakat yazının tamamını okumanızda fayda olacağını düşünüyorum, ingiliz karbonatının yararından çok zararı olduğu belirtiliyor.  Bu yazımızda sizlerle paylaşacağım konu başlıklarını sırasıyla vermek istiyorum; İngiliz karbonatı nasıl kullanılır, ingiliz karbonatı diyeti ve ingiliz karbonatını nerelerden temin edebilirsiniz, ingiliz karbonatı fiyatı…

İngiliz karbonatı nasıl kullanılır?

İngiliz karbonatı çeşitli isimlerle karşımıza çıkabilir bunlardan başlıcaları, solvey karbonatı, cep sodası, garra karbonattır, öncelikle söylemem gerekirse bu karbonatı pasta yapımı dışında kullanacaksanız eğer eczaneden almalısınız. Bu karbonatların amacı tükürük bezlerinden aşırı miktarda karbonat iyonları salgılayarak yiyeceklerin alkaliye dönüşmesini sağlar. Hastalıktan korunmak ve diyet döneminde güçsüzleşen vücudun direncini artırmak için her gün bir çay kaşığı ingiliz karbonatı ve üzerine yeterince su tüketebilirsiniz. Direk kaşıkla tüketmek biraz sıkıntılı olabileceğinden dolayı hergün yarım çay kaşığı sabah ve yarım çay kaşığı akşam olmak üzere iki öğünde birer çay bardağı suyla karıştırıp içebilirsiniz.

İngiliz karbonatı

 

İngiliz Karbonatı Diyeti

İngiliz karbonatı diyetide diğer tüm diyetler gibi öncelikli olarak insan beyninin zayıflamaya inanmasına bağlıdır. İnsanlar arasında karbonatlı su ile zayıflama yönteminin bu kadar popüler olmasına karşın uzmanların yaptığı araştırmalar bu yöntemin bilimsel olmadığını göstermektedir. Karbonatlı su ile zayıflama insan vücuduna ciddi zararlar verebilmektedir. Bizde https://www.kiloverdirirmi.com editör ekibi olarak bu konuda siz değerli ziyaretçilerimizi öncelikle uyarmak istiyoruz.

Karbonat diyeti bilimsel adı sodyum bikarbonatın -halk arasındaki ifade ile karbonatın su ile karıştırılarak içilmesini gerektiren bir yöntemdir. Bikarbonat özellik olarak yiyeceklerin içerisinde bulunan asitin azalmasını sağlamaktadır. Kilo alınmasına neden olan asitin azaltılmasını isteyen insanlar bundan dolayı karbonat diyetine başvurmaktadır. Bu diyeti uygulayanlar öğün aralarında ve yemeklerden hemen sonra yiyeceklerin asiti azalsın diye karbonatlı su tüketiyorlar. fakat böyle bir diyetin bilimsel olarak bir açıklaması bulunmadığından dolayı uzmanlar bunu önermiyorlar. Çeşitli araştırmalar sonucunda hızlı kilo vermek adına kesin ve zararsız bir çözüm yolu yok, bundan dolayı en sağlıklı kilo koruma yöntemi düzenli beslenme ve spor olduğunu bir kez daha vurgulamak istiyorum.

İnternette tam anlamıyla araştırmalar yapılmadan insanlara çeşitli bilgiler verilmeye çalışılıyor ve bunların büyük bir bölümü eksik veya yanlış bilgiler bunun için çeşitli diyetler incelendikten sonra aynı konu hakkında uzmanların görüşlerinide değerlendirmenizde fayda olacağını düşünüyorum. Sizler için çeşitli diyetisyenlerle görüştük ve bu diyet hakkındaki düşüncelerini aldık şimdi de uzman görüşlerinden bir kaç cümle alıntılamak istiyorum.

  • ‘Alkalik değerleri düzenlemek için karbonatlı suya gerek yok, düzenli ve dengeli beslenmek yeterlidir.’
  • ‘Fazla miktarda karbonat tüketilmesi kalp yetmezliğine neden olabilir.’
  • ‘Ülser hastalıkları olan bireylerin tükettikleri karbonat mideye zarar vererek yaraların tekrar açılmasına neden olabilir.’…

Sonuç olarak zayıflamak için karbonatlı sudan fayda beklemek son derece yanlış, fakat yine de ben karbonatlı suyla zayıflayacağım diyorsanız şayet bir uzmanı danışmanızda fayda olacağını düşünüyorum.

İngiliz Karbonatı Fiyatı

İngiliz karbonatı zayıflamak için insan vücuduna son derece zararlı olduğunu belirttikten sonra başka amaçlarla ingiliz karbonatı arayanların nerelerde bulunabileceği ve fiyatının ne kadar olduğu hakkında da bilgi vermek gerektiğini düşünmekteğim. İngiliz karbonatı fiyatı 4 tl fiyat etiketiyle satılmakta ve çeşitli markalara göre fiyatlarda değişmeler olabilmektedir fakat fiyat ortalama 3 tl ila 5 tl arasında değişmektedir. İngiliz karbonatını eczanelerden temin edebilirsiniz.

(Okuduğunuz için teşekkür ederim, eğer yazıyı faydalı bulduysanız sosyal medya linklerini kullanarak yazıyı paylaşabilirsiniz. Merak edilen soruları veya bu konu hakkındaki düşüncelerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz en kısa sürede dönüş yapılacaktır. Yazılarımızdan haberdar olabilmek için bizi facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.)

 

Bir önceki yazımız olan Tarçınlı Süt Zayıflatır mı? başlıklı makalemizde tarçınlı süt ile zayıflama, tarçınlı süt kilo verdirirmi ve tarçınlı süt kürü hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 719 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com