İp Atlamak Kilo Verdirir mi ?

Paylaş
 

İp Atlayarak Kilo Verilir mi ?

Sadece beslenme stilimizi değiştirmek ve günlük aldığımız enerji (kcal) oranını azaltmak kilo vermek için tek başına yeterli değil, kalıcılık konusunda yeterli değil her an kiloları geri alma ihtimaliniz yüksek. Ancak bu günlük beslenmenize bir şekilde aktivite ile desteklemeniz gerekmektedir. Bu egzersizlerden bir tanesi de ip atlamaktır.

Evet ip atlamak sizi zayıflacak, fazla yağlarınızdan arınacaksınız. İp atlamanın çok avantajları vardır. Örneğin; kötü hava koşullarından etkilenmez, ek olarak teknolojik bir alete gerek kalmaz ufacık bir bütçe ile sahip olmanız mümkün bu nedenle çok tercih edilen egzersizdir. Kadınların ilk olarak basen kısmındaki fazla yağlardan kurtulmasını sağlayan ip atlamayı her geçen gün arttırarak daha fazlasına ulaşmalısınız. Daha yeni başlayacaklar için tavsiyemiz 10 ar setlerden kendinizi fazla yormadan 60 veya 70 kez atlamalısınız.

ip-atlama-yag-yakimi

İp Atlamak Ne kadar Yağ yakar ?

Evet İp atlamak kilo verdirir. Ev ortamında gözle görülür bir şekilde incelebilirsiniz. Vücudunuzdaki her kasın çalışmasına sağlayarak, işleyen demir ışıldar mantığı ile sağlığa çok faydalıdır. Mükemmel bir kardiyo egzersizi olmakla beraber ara ara dinlenmekte fayda var. Son olarak bu egzersiz sayesinde saatte 1000 kaloriye kadar enerji harcayabilirsiniz. Herkese Sağlık ve Mutlu Günler…

Kiloverdirirmi.com

 

 

Bir önceki yazımız olan Yürüyüş Yapmak Kilo Verdirir mi ? başlıklı makalemizde kilo vermek için ne kadar yürümeli ve yürüyüş yapmak kilo verdirir mi hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 1129 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Katip dedi ki:

    bence kesinlikle kilo verdirir ev müsait ise denemelisiniz.

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com