İshal Sebepleri ve Bebekte Görülen İshal

İshal Sebepleri ve Bebekte Görülen İshal
Paylaş
 
loading...

İshal Sebepleri ve Bebekte Görülen İshal

İshal konusu çok geniş kapsamlı bir olaydır. Büyüklerden daha fazla bebeklerde ishal çok önemli bir konudur.  Bebeğinizin doğumundan sonra ishal çok sık görülen bir vakıa türüdür. Her anne baba bu ishal durumundan muzdariptir. Biz anne babalar olarak bu durum karşısında bilinçli olup ona göre müdahale yapmalıyız. Bebeklerde görülen ishal hastalıkla ortaya çıkan bakteri ve virüs sebebiyle meydana gelmektedir. Bağırsaklarda oluşan parazitler sonucunda ishal oluşmaktır.

Bebeklerde İshal

Bilindiği üzere bebeğimizin midesi bağırsakları hassas olduğu için her türlü yiyecekler ishal yapabilir. Eğer anne sütü alıyorsa bebek annenin ne yediği ve nasıl yediği de önemlidir. Bilinçli bir anne olarak yediklerimize bebeklerimiz için dikkat etmek zorundayız. Bebeklerde ishal nasıl geçer biz anne ve babaların dikkatli olması için sorunun cevabını aşağıda inceleyelim:

Bebeklerde İshal Nasıl Geçer?

  • Eğer bebeğinizde ishal sürekli devam edip geçmiyorsa uzun süreli devam ediyorsa bir uzman hekime giderek bebeğinizi muayeneden geçirmelisiniz. Eğer bebek götürülmeyip ihmal edilirse daha sonra ciddi problemlere yol açabilir.
  • İshalden sonra oluşan su kaybını önlemek için sulu gıdalar tüketmek gerekir. İshal geçmesi için özellikle anne sütüne veya ishal giderici mamalara başlayabilirsiniz. Çünkü ishal bebeğinizde su kaybına yol açar. Bebeğinize eğer mümkünse sulu gıdalar da verebilirsiniz.
  • Bebeğinize hazır yiyecek ve içecekler yerine doğal olarak muz, şeftali, elma püresi verebilirsiniz. Yoğurtlu çorba, patates püresi gibi yiyecekler ishali birazda olsun ishali geçirmede yardımcı olur.
  • İshal bir hastalık olduğu için bebeklerde ishal nedeni için uzman bir hekim kontrolünden geçirebilir ve tedavi yöntemi uygulayabilirdiniz.

Bir önceki yazımız olan Hamilelik Belirtileri Nelerdir Ne Zaman Başlar? başlıklı makalemizde Gebelik Belirtileri Nelerdir, Gebelik Ne Zaman Başlar ve Hamilelik Belirtileri nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 307 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com