Kafeinli İçecekler Kilo Verdirir mi?

Paylaş
 
loading...

Kafeinli İçecekler Zayıflatır mı

Yapılan çalışmalar ilginç bir şekilde; yoğun iş temposu, kalabalık şehir yaşamı, trafik ve stres gibi unsurlara maruz olan insanların görece daha sakin hayat yaşayan kişilerden çok daha fazla kafeinli içecekler tükettiğini göstermiştir. Bunun en genel nedeni ise kafeinin sakinleştirici ve rahatlatıcı bir etkiye sahip olmasından kaynaklanmaktadır. Bayanların en çok merak ettiği konulardan biri de bol kafeinli bir içecek olan Türk kahvesinin ve çayın kilo verilmesine yardımcı olup olmadığıdır.

İlk olarak dünya üzerinde en çok siyah çay tüketen toplumlardan biri olduğumuzu hatırlatmamız gerekiyor. Çayın günde 1-2 bardak kadar tüketilmesi vücudu dinlendirir, sakinleştirir ve kilo vermeye de yardımcı olmaktadır. Fakat çok fazla tüketimi özellikle de yemek ve kahvaltı esnasında tüketilmesi demir eksikliği gibi bazı sorunlara da yol açabilmektedir. Bu nedenle günlük belli limitler dâhilinde çay tüketmek daha mantıklı olacaktır. Bu arada yeşil çay içmenin; siyah çaya oranla hem daha faydalı hem de kilo vermeniz için çok daha etkili bir yol olduğunu unutmayın.

kafeinli içecekler zayıflatırmı

Kahve özellikle de Türk kahvesi yemek yedikten belli bir süre sonra içilmelidir. Makul oranlarda Türk kahvesi tükettiğiniz de metabolizmanız hızlanır, algılarınız açılır ve sindirim sistemimiz rahatlar. Şunu özellikle hatırlatmamız gerekiyor ki hem Türk kahvesi içerken hem de filtre kahve, cappuccino ve americano gibi farklı kahve türlerinin tüketiminde şeker, süt tozu ve tatlandırıcı gibi malzemeler ya hiç kullanılmamalı ya da oldukça az bir miktarda kahveye eklenmelidir. Aksi halde çay ve kahve içerken kilo vereceğiniz yerde kilo almaya başlayabileceğinizi unutmamalısınız.

Bir önceki yazımız olan Elma Sirkesi Kilo Verdirir mi? başlıklı makalemizde elma sirkesi, elma sirkesi kilo verdirirmi ve elma sirkesi zayıflatırmı hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 1060 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com