Kalıcı Zayıflama

Kalıcı Zayıflama
Paylaş
 
loading...

Kalıcı Zayıflama

Neredeyse herkes zayıflamak ister. Ama bir türlü zayıflayamaz. Sonra birçok kişi sanki zayıflama, diyet uzmanıymış gibi akıl vermeye başlar. Eğer ki herhangi birininkini uygulamaya başlarsa da dayanamaz veya çok çabuk sıkılır. Çünkü profesyonelce değildir ve herhangi bir destek almaz. Bu yüzden geçici olur, çabuk pes ederler. Eğer siz de zayıflamak istiyor, fakat ne yapacağınızı veya nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız bu yazı tam da sizin için! Siz de birçok kez rejim yapıp, spor salonlarına gittiyseniz, kiloları verip fakat bir süre sonra hızlı bir şekilde geri aldıysanız hatta bir de fazlasını eklediyseniz sizin kalıcı çözümlere ihtiyacınız var demektir.

Kalıcı Zayıflama Yolları

Öncelikle kendinize bir bakın, kendinizi bir kontrol edin. Eğer yorgunluğunuz, halsizliğiniz, saç dökülmeniz, vücudunuzun herhangi bir yerinde şişkinlikleriniz var ise bir doktora görünmenizde fayda var. Kendinizi tutamıyor sürekli tatlı yiyor, makarnayı, böreği, pilavı diğerlerinden daha çok seviyorsanız, yemediğiniz zamanlarda da sürekli başınız dönüyor, dayanamıyorsanız ve sonra bir şeyler yemek istiyorsanız kesinlikle bir muayeneden geçmenizde fayda var.

Zayıflamaya karar veren insanların çoğu; az beslenmeyle zayıflayacağını düşünür. Fakat bu yapılan en büyük yanlışlardan biridir. Tabii ki beslenmek önemlidir. Fakat ondan daha da önemli bir şey var ki o da kişiyi yemeye iten faktörlerdir. Bunlar çözümlendiği ve ona göre bir yol izlendiği zaman zayıflama sorununuz da çözüme kavuşmuş olur.

Mesela halsizliğiniz varsa tuzlu yiyecekleri daha çok seviyorsanız muhakkak tiroid bezlerinizde bir sorun vardır. Bunu bir değerlendirin derim.

Neredeyse kadınların %3’ünde meydana gelen, karşımıza sıklıkla çıkan kansızlık da başka başka gıdalara eğilim yaratabilir. Siz de var olduğunu düşündüğünüz hastalıkların teşhisi konulduğunda ve tedavi olduğunuzda zayıflama programınızı rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Fakat doktordan korkmayın. Baştan aşağı bir taramaya girin. Herhangi bir rahatsızlığınız var ise buna göre hareket edin. Yoksa vücudunuz, hayatınızın bir evresinde istediğiniz şekilde kilo verseniz bile bir şekilde patlak vermiş olacaktır.

Kalıcı Kilo Vermek İçin Öneriler

Kalıcı kilo vermeniz için öncelik yaşam tarzınızı değiştirmek olsun. Bundan kastım kötü alışkanlıklarınızdan kurtulmanız demek. Alışkanlıklarınızı bir düşünün.
Mesela doydunuz. Fakat sırf tabaktaki bitsin, yemek bırakmayayım diye devam mı ediyorsunuz? O halde porsiyonlarınızı küçültün.
Gece kalkıp yemek mi yiyorsunuz? Bu sizin sağlığınızı da olumsuz biçimde etkiler. Sadece kilo verme açısından değil, kaliteli uyku uyumanızı da etkiler. Vücudunuzu rahat bırakın. Geceleri uyanıp yemek yemek istiyorsanız; bir bardak su içip geri yatın.
Öğün mü atlıyorsunuz? 5 Dakikanızı ayırıp en azından sağlıklı bir sandviç hazırlayın kendinize. Bol sebzeli peynirli, zeytinli, kepekli ekmek içinde güzel bir sandviç hem aç kalmamanızı hem de bir dahaki öğünde daha az yemenizi sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan 1 Haftalık Yılbaşı Öncesi Kahvaltısı başlıklı makalemizde diyet kahvaltı menü, kış kahvaltısı nasıl olmalı ve sağlıklı bir kahvaltı için hangi besinler tercih edilmeli hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 417 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com