Kalori Nasıl Yakılır?

Kalori Nasıl Yakılır
Paylaş
 

Kalori Nasıl Yakılır?

Pek çoğumuzun belki de en büyük yanlış algısı kalori yakmayı spor yapmaktan ibaret saymamızdır. Bunun yanında bir de yediklerimizin, içtiklerimizin kalori değerini hesaplıyorsak; uzun süreli aç kalmaya çalışıyorsak… vesaire çok iyi kalori yaktığımızı düşünürüz. Bu algılar maalesef ki çok yanlıştır. Peki, kalori nasıl yakılır?

Kalori Yakmak İçin Ne Yapılmalı?

  • Belki de toplum olarak en büyük zaafımız sofralarımızdan eksik edemediğimiz ekmeğimiz. Zayıflamak için kepek veya yulaf ekmeği de tercih etseniz, fazla kalori almanız kaçınılmaz. Öncelikli olarak ekmek tüketimine bir son vermeniz gerekiyor. Ekmek tüketmemek, sizin için bir yaşam felsefesi olmalı. Böylece, ekmek yemeden de karnınızın doyduğunu göreceksiniz.
  • Alkol tüketiminden uzak durmalısınız. Alkol tüketmek ile tatlı tüketmek arasında hiçbir fark yoktur. İkisi de kilo almanıza neden olacaktır. Alkol, vücudun dengesini ve metabolizmanın işleyişini bozduğu için vücudunuzda dengesiz yağlanmaların olması kaçınılmazdır.
  • Birçok kişiye ‘‘Kalori nasıl yakılır?’’ diye sorduğumuzda öncelikli olarak alacağımız cevap şekerden uzak durulması olacaktır. Şekerin insan vücudundaki zararlı etkileri artık hepimiz tarafından bilinmektedir. Şekerden ve şeker içeren gıdalardan kesinlikle uzak durmalısınız.
  • Zamanında meyve tüketimine özen göstermelisiniz. Mevsim dışı meyveler, bol miktarda hormon ve şeker içermektedir. Mevsiminde tüketilen doğal meyveler sayesinde kilo almazsınız.
  • Margarin tüketimini sonlandırmalısınız. Margarinlerin yağ oranı oldukça fazladır ve bu da vücudunuz için çok zararlıdır. Bunun yerine doğal zeytinyağı ya da tereyağı tüketmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz. Bu iki yağın da vücuda zararının aksine metabolizmanın işleyişiyle alakalı olarak birçok sisteme de faydası bulunmaktadır.
  • ‘‘Kalori nasıl yakılır?’’ sorunuza vereceğimiz son cevap bol su tüketimidir. Bol su tüketimi, metabolizmayı oldukça hızlandıracaktır. Ayrıca suyun sık tüketimiyle açlığı geç hissederiz. Bu sebeple sık aralıklarla gün içerisinde su tüketmeliyiz.

Bir önceki yazımız olan Görgü Kuralları başlıklı makalemizde görgü kuralları, görgü nedir ve görgüsüzlük hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 175 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com