Kamkat Kilo Verdirir mi?

Kamkat Kilo Verdirir mi?
Paylaş
 

Kamkat Kilo Verdirir mi?

Kamkat turunçgiller ailesine mensup bir meyvedir. Dünyanın bir çok yerinde süs ağacı olarak yetişen Kamkatın faydaları da içeriğinde bulunan A vitamini, C ve E vitamini yönünden zengindir ve antioksidan açısından iyi bir kaynaktır. İçerdiği vitaminler nedeniyle serbest radikallere karşı koruma sağlar. Sağlıklı besin değerleri içeren kamkat sayesinde enfeksiyonlarla mücadele edebilecek kadar içerisinde C vitamini barındırır. Hücre zarının derine nüfuz etmekte bakteriyel ve viral ajanlara karşı koruma sağlar. Günlük olarak yeterli miktarda almak sorunlu kalp, inme, osteo artrit ve romatoid artrit gibi durumların oluşma riskini azaltır.

Kamkat Faydaları

Kamkat Kilo Verdirir mi?Kamkatın içinde temel flavonoidler kanserden korur ve verimli bir anti kanser olarak hareket eder. Flavonoidler tümörün büyümesine karşı direnç gösterir, kansere neden olan maddelere ve yıkıcı mikroplarla savaşacak kadar dayanıklı hale gelir. Kamkatın önemli yararları arasında sindirime destek olması gelir. İçerdiği lif sayesinde gastrointestinal sistemi hareketli tutmaya yardımcı olur ve sağlıklı düzeyde sindirimi düzenler. Kabızlık, aşırı gaz, şişkinlik, kramp gibi durumları da ortadan kaldırır. Diyabeti önleme rolü bulunan kamkat vücuttaki insülün ve glikoz dengesini optimize eder ve tedavi edilemez hastalığın gelişmesini engeller. Bağışıklık sistemini güçlendiren, mevsimsel soğuk algınlıklarına karşı ve mikrobik enfeksiyonlarda vücudu korur. Vücudun savunma mekanizması için oldukça faydalı bir besindir. Kandaki kolesterol seviyesini düşürür ve kalp krizi veya inme riskini önler. Yüksek potasyum içeriği kan akışkanlığını artırır.

Kamkat Hangi Rahatsızlıklara İyi Gelir?

Kamkat kan üretimi içinde gerekli olan besinler, Manganez, magnezyum, bakır ve demir ve folat içerir. İçeriğinde karbonhidrat ve kalori bulunduran besin aynı zamanda enerji verir. Kalsiyum açısından da zengin olan kamkat, kalsiyum emilimini destekler.   Yüksek oranda bulunan Vitamin C takviyesi yaraların hızla iyileşmesine yardımcı olur. Böbrek sorunu olanlarda kamkat suyu içilmesi sitrik asit içerdiği için böbrek taşı oluşumunu engellemeye yardımcıdır. Küçük böbrek taşını eritmek içinde destek olur.

Kamkat Kilo Zayıflatır mı?

Kilo vermeye de yardımcı olan besin düşük kalorisi nedeniyle tercih edilir ve besleyicidir. İltihaplanmalarla mücadele eder ve serbest radikallerin neden olduğu inflamasyonu önlemek için yararlı olduğu kanıtlanmıştır. Kamkatın faydaları arasında içinde bulunan A vitamini göz sağlığına da iyi gelir.

Bir önceki yazımız olan Aslanpençesi Kilo Verdirir mi? başlıklı makalemizde arslanpençesi, arslanpençesi yararları ve aslan pençesi otu hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 454 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com