Kansere “Nar” ile Dur Deyin!

Kansere “Nar” ile Dur Deyin!
Paylaş
 
loading...

Kansere “Nar” ile Dur Deyin!

Yıllardır bereketi sembolize eden nar meyvesi ile kansere karşı koymaya hazır mısınız?

Doktorların nar ile ilgili faydaları sıralarken kansere karşı koymak için günde bir avuç nar tüketiminin önemine dikkat çekiyor. Kabuğunun dayanıklı yapısından dolayı 5-6 ay arası tazeliğini koruyabilen nar en ideali 1-2 derecede muhafaza edilmesidir.

Nar Faydaları

Yapılan araştırmalar narın içerisinde bulunan antioksidanın yeşilçay veya kırmızı şaraba göre 3 kat daha fazla olduğunu göstermiştir. Ayrıca nar tanelerinin anti tümör etkisi de bulunmaktadır. Bu bakımdan kansere karşı vücudumuzu dirençlendiren meyvelerin başında gelen nar özellikle içerisinde bulunduğumuz kış aylarında kolayca temin edileceğinden uzmanlar nar tüketimine özel gösterilmesi gerektiğini vurgulamaktadır.

Nar Nelere İyi Gelir?

– Nar, ishal diyet tedavisinde,

– Bağışıklık sistemini güçlendirmede,

– Kolesterol ve kan şekerinin stabil durmasında ve kalp sağlığını korumada büyük etkilere sahiptir.

Not: Diyette olanlar nar tüketimine dikkat etmelidirler. Nar, içerdiği kalori bakımından diğer meyvelere nazaran kat kat daha fazla kalori bulundurmaktadır!

Bir önceki yazımız olan Jinekolojik Enfeksiyonların Tedavisi İçin Metronidazol Kullanımı başlıklı makalemizde jinekolojik enfeksiyonların tedavisi, Metronidazol kullanımı ve Metronidazol ne için kullanılır hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 403 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. cihan azkan dedi ki:

    nar gerçekten çok faydalı bir meyve kışın ihmal etmemek lazım

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com